Каральна операція у Харкові проти лояльних до росії громадян: новий фейк кремлівської пропаганди

Вчора на брифінгу міноборони росії повідомили про те, що українська влада планує нібито провести каральну операцію у Харкові проти лояльних до росії громадян.

В міноборони росії запевнили, що найближчим часом під приводом пошуку коригувальників авіації та артилерії збройних сил рф планується направити до Харкова групу СБУ та інших силових структур для виявлення громадян, лояльних до росії та подальшого їх звинувачення у колабораціонізмі.

Російські силовики попереджають своїх агентів у Харкові, що СБУ буде перевіряти в телефонах історії дзвінків та СМС на російські номери, листування в месенджерах із засудженням чинної української влади, підписки в соціальних мережах на російські канали, фото- або відеоматеріали результатів враження українських військових об’єктів, а також буде використовуватись інформація від донощиків на своїх сусідів, друзів, родичів чи знайомих.

В Центрі протидії дезінформації при РНБО України заявили, що ця інформація є фейком.

На підтвердження своїх слів, міноборони росії ще намагалось запевнити, що подібні “каральні операції” українська влада вже провела в Одесі, Миколаєві, Слов’янську, Сумах, Чернігові та в низці інших населених пунктів. Але жодної інформації про подібні “каральні операції” немає в українських джерелах інформації. Вони існують тільки в хворій уяві кремлівських пропагандистів.

Скоріш за все, під “каральною операцією” міноборони росії має на увазі звичайну роботу СБУ щодо боротьби з агентами російських спецслужб, яких завербував ворог, боротьбу з колаборантами та державними зрадниками, боротьбу з ворожими корегувальниками. Звісно, що СБУ має під час війни, і не тільки, знаходити і зупиняти діяльність російських агентів. Звісно, що це не подобається ворогу і він вигадує подібні фейки про “каральні операції”.

Про історію однієї такої колаборантки ми вже повідомляли.

Також позавчора ми повідомляли про фейк від міноборони росії щодо втрати спецпідрозділом “Кракен” боєздатності.

Ще раніше ми писали та спростовували фейки від міноборони росії щодо тримання українською армією у заручниках місцевих жителів в житлових будинках на різних вулицях Харкова, щодо розміщення українськими військовими артилерії та РСЗВ у харківській міській лікарні №28, щодо тримання військовослужбовцями ЗСУ та підрозділами територіальної оборони у заручниках персоналу та пацієнтів лікувальних закладів міста.

***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.