В офіційному акаунті міноборони росії в Телеграмі заявили, що вчорашні удари по мирним об’єктам та мирним мешканцям в центрі Харкова – це атака на позиції, які зайняли ЗСУ.

Нагадаємо, що російські окупанти обстріляли вранці 30 серпня центр Харкова (в тому числі Саржин Яр), внаслідок чого загинуло 5 людей. Ще 11 людей було госпіталізовано. За інформацією голови Харківської ОВА Олега Синєгубова, ворог масовано обстріляв місто з САУ “Піон”. Пошкоджені житлові будинки, місця відпочинку, автомобілі, сталося кілька пожеж. Снаряди калібром 203 мм падали біля житлових будинків, вдарили по території дитсадка та знесли туалет у Саржиному яру, де загинула одна з жінок-відпочивальниць.

«РФ діє як маніяк», — саме так начальник поліції Харківщини прокоментував “Суспільному” російський обстріл міста 30 серпня. «Ми можемо стверджувати, що батарея «Піонів» просто зробила залп в бік міста, не цілячись конкретно по якомусь об’єкту, снаряди, долетіли туди, куди дозволяла дальність. Це може вказувати лише на те, що росіяни намагаються завдати якнайбільше шкоди мирному населенню, будь-якої мети військової не мають, ми констатуємо це як тероризм», — розповів головний поліцейський регіону Володимир Тимошко. «Це схоже на маніяка, який насолоджується видом крові, який насолоджується болем людей, безцільно, бездумно, лише одна насолода від страждання, яке вони завдають харків’янам», — додав Тимошко.

І в цей же час міноборони росії каже, що наносили удари не по мирним об’єктам, а по позиціям військових. При цьому на відео та фото з місць прильотів не потрапив жоден військовий об’єкт. Росіяни стверджують, що українці показали лише частину руйнувань від обстрілів міста і начебто не показали реальні цілі, які вони атакували.

Зокрема, стверджується, що дитячий садок №323 не працював і туди прилетіло, бо там були позиції ЗСУ. Жодних фактів на підтвердження цього окупанти не надали, узагальнюючи лише, що начебто ЗСУ перетворюють школи та дитячі садочки на свої опорні пункти, штаби та склади боєприпасів.

Також росіяни стверджують, що зруйнований туалет в Саржиному Яру не був їх ціллю. Начебто ракети летіли в бізнес-центр “Diamond City” на перехресті вулиці Отакара Яроша та проспекту Науки, де як стверджують окупанти, на нижніх поверхах розташувався спецпідрозділ “Кракен”. При цьому, ще в березні-квітні цього року російські пропагандисти вказували, що начебто в цьому бізнес-центрі розташувався спецпідрозділ “Кракен”. Тобто з моменту, коли вперше з’явились подібні фантазії у пропагандистів, пройшло вже 4-5 місяці. Після цих стверджень окупантів, поруч з перехрестям вулиці Отакара Яроша та проспекту Науки було багато прильотів від росіян, і кожен раз як виправдання, звучало те, що “там спецпідрозділ Кракен”. Також викликає великі сумніви, що для дійсно атаки на штаб спецпідрозділу “Кракен”, окупанти використовували саме “Піони”, а не умовні ракети “С-300”, “Іскандери” і т.д.

А щодо потрапляння в п’ятиповерховий житловий будинок по вулиці Тринклера, то російські окупанти просто вказали у своє виправдання, що десь там поруч знаходиться військовий університет та будівлі гуртожитків.

Виправдання міноборони росії щодо вчорашнього обстрілу центру Харкова – стандартні та стереотипні. Зазвичай російські окупанти нанесення ударів по цивільним об’єктам інфраструктури, по лікарням, школам, житловим будинкам міста, зонам відпочинку, паркам, просто по мирним мешканцям на вулицях, виправдовують тим, що там знаходились позиції ЗСУ або вони були десь поруч.