Російські фейки про Харківщину: “Кракен у ролі загорадзагіну” та “чіновників відправляють на фронт через великі втрати”

Російська пропаганда в останні два тижні, як і зазвичай, не забувала про Харківщину. Широкого поширення набули два фейки, які ми вирішили спростувати.

Російські пропагандистські телеграм-пабліки на минулому тижні опублікували начебто “реальний” рапорт у якому спецпідрозділ «Кракен» виступає в ролі загороджувальних загонів для інших військовослужбовців української армії, зокрема й для 79-ї окремої десантно-штурмової бригади.

В “рапорті” командир військової частини-польова пошта В4174 полковник О.Луценко 23 січня підготував рапорт на Командувача оперативного командування “Схід” генерал-майора О.Мікаца щодо начебто відмови з 16 по 19 січня 247 військовослужбовцями 2 батальйону 79 окремої десантно-штурмової бригади від виконання бойового завдання під час контрнаступу в м. Мар’їнка та начебто залишення вогневих позицій на лінії зіткнення. В цьому “рапорті” Луценко начебто просить дозвіл у Мікаца на ротацію цього батальйону через низький рівень морально-психологічного стану.

Також на цьому “рапорті” російські пропагандисти намалювали начебто відповідь Мікаца, про те що ніякої ротації він не дозволяє, а замість цього відправляє до батальйона спецпідрозділ “Кракен”, розраховуючи подивитись “як вони після цього заспівають”. Пропагандисти фантазують, що “Кракен” там потрібен, щоб заставити військовослужбовців під загрозою смерті виконувати бойові завдання.

Звісно, що це виявилося фейком, бо кількість помилок в цьому “рапорті” дійсно вражає.

  1. Замість правильного написання “командувачу”, використали “командовачу”.
  2. Командувача оперативного командування “Схід” генерал-майора О.Мікаца в українському начебто “рапорті” зробили МИкацем.
  3. “Організацію” ротації – перетворили на “организацію” ротації.
  4. А командир «військової» частини став командиром “війскової” частини.

Цей “документ” можна сміливо відправляти в колекцію фейків рос.пропагандистів про спецпідрозділ “Кракен”. А виробникам подібних фейків треба краще вивчати українську мову, щоб спростування не було настільки легким)

Другий фейк-маніпуляція – “через великі втрати ЗСУ, на Харківщині мобілізують чиновників, що порушує українське законодавство”.

Telegram-канал «Укропский фреш» повідомив, що у місті Первомайському Харківської області до лав української армії планують залучити працівників місцевої адміністрації. Пропагандисти стверджують, що це є порушенням українського законодавства та свідченням великих втрат української армії.

Таку ж саму повістку за підписом міського голова Первомайського трішки раніше, ніж “Укропский фреш”, поширив тг-канал «Тремпель Харьков», із підписом, що такі повістки розносить дільничий домами мешканців Первомайського. Жодного слова про посадовців.

Крім того, інші тг-пабліки запостили в себе ще раніше цю повістку з посиланням, що вона нового зразка. Про чиновників теж жодного слова.

Що стосується меседжу рос.пропагандистів про те, що чиновники звільняються від мобілізації для забезпечення життєдіяльності населених пунктів».

Як повідомляє Gwara Media, згідно зі статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», серед держслужбовців мобілізації не підлягають лише народні депутати, працівники органів військового управління та працівники таких державних установ як Міністерство оборони, СБУ, НАБУ, ДБР та інших, визначених законом. Про звільнення працівників органів місцевого самоврядування від мобілізації у статті не йдеться.

Крім цього, також згідно зі статтею 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, що були заброньовані на період мобілізації у встановлений Кабміном спосіб.

Ця норма стосується багатьох сфер діяльності. Її сенс полягає в тому, щоб забезпечити державі стабільне виконання важливих функції, не пов’язаних з військовою справою, через бронювання важливих спеціалістів.

У статті 25 цього Закону вказано, що працівники органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування підлягають бронюванню, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів. 

Отже працівника органу місцевого самовряжування можуть подати на бронювання від мобілізації, але автоматично він від мобілізації не звільняється, як фантазують рос.пропагандисти.