Міноборони росії через фейки та дезінформацію готує виправдання ракетних обстрілів Харкова

Протягом останнього тижня, майже кожного дня на брифінгах міноборони росії просувається ідентичний пропагандистський наратив, що ЗСУ у Харкові місцевих жителей тримають у заручниках на різних вулицях міста. Звісно, що як і зазвичай, це набір дезінформації та маніпуляцій. Але все одно вартий того, щоб бути спростованим.

Розпочалось все 4 липня з вулиці Римарської.

“У Харкові на нижніх та верхніх поверхах житлових будинків по вулиці Римарській бойовики територіальної оборони обладнали вогневі позиції, при цьому місцевим жителям заборонено залишати свої квартири, — повідомив Мізінцев.

За словами Мізінцева, будь-які спроби переміщення цивільних територією Харкова жорстко припиняються місцевими радикалами.

ХАЦ звертався до міськради щодо цієї дезінформації. В Харківській міськраді запевнили, що це повна нісенітниця.

Це стандартний фейк міноборони рф. Далі протягом тижня підставляли просто різні вулиці Харкова, а вся інша частина повідомлення залишалася такою самою.

9 липня окупанти заявили про проспект Ювілейний на Салтівці.

14 липня про вулицю Владислава Зубенка на Салтівці.

16 липня про вулицю Пушкінську в центрі Харкова.

Зазвичай російські окупанти таким чином інформаційно готують для себе підґрунтя для нанесення ударів по цивільним об’єктам інфраструктури, по житловим будинкам міста, а потім це виправдовують тим, що там знаходились позиції ЗСУ. Таку тактику окупанти використовують постійно при ракетних обстрілах Харкова та інших міст України.

***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.