Фейк від міноборони росії: ЗСУ обстріляли дев’ять мирних мешканців на Харківщині, бо ті не захотіли звільняти свої домівки

Кремлівська пропаганда 5 серпня запустила черговий фейк про Харківщину вустами міноборони росії. На цей раз про дев’ять постраждалих мешканців області, яких начебто обстріляли ЗСУ.

Міноборони росії повідомило, що 9 мирних жителів Харківської області постраждали внаслідок конфлікту із командирами підрозділів 92-ї механізованої бригади ЗСУ, які начебто наказали мешканцям Шестакового та Верхнього Салтова звільнити власні будинки, щоб розмістити там іноземних військових та поставити у дворах артилерію, а у відповідь на протести цивільних – відкрили вогонь з вогнепальної зброї. Також у міноборони росії наголошували, що в Шестаково поранено чотирьох місцевих жителів, а в населеному пункті у Верхньому Салтові постраждали п’ятеро людей.

В Центрі протидії дезінформації при РНБО України двічі спростували це повідомлення від міноборони росії.

6 серпня
7 серпня

Нагадаємо, що на цьому тижні ХАЦ вже писав про те, що Харківська міськрада спростувала фейк міноборони росії про склади боєприпасів ЗСУ у Палаці спорту та навмисне мінування навколишньої території.

Ще раніше ми повідомляли та спростовували фейки від міноборони росії щодо тримання українською армією у заручниках місцевих жителів в житлових будинках на різних вулицях Харкова, щодо розміщення українськими військовими артилерії та РСЗВ у харківській міській лікарні №28, щодо тримання військовослужбовцями ЗСУ та підрозділами територіальної оборони у заручниках персоналу та пацієнтів лікувальних закладів міста.

***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.