Міноборони росії вчора на брифінгу повідомило, що український спецпідрозділ «Кракен» втратив боєздатність. Взагалі кремлівська пропаганда та міноборони росії, мабуть, жоден інший батальйон чи підрозділ не згадує настільки часто, як згадує “Кракен”. Зазвичай, це або якісь неправдоподобні страшилки або фейки. Не стало виключенням і вчорашнє повідомлення на брифінгу.

“На Харківському напрямку внаслідок знищення точковими ударами вкс рф та ракетними військами пунктів тимчасової дислокації українських націоналістів, масових втрат та дезертирства найманців, втратило боєздатність нацформування “Кракен”, – повідомили в міноборони рф.

Також там повідомили, що командування спецпідрозділу намагалося поповнити втрати за рахунок місцевих жителів, але набрати добровольців так і не змогли.

В Центрі протидії дезінформації при РНБО України спростували повідомлення мвноборони росії і назвали його фейком.

3 серпня Kraken оголосив про набір рекрутів у штурмову роту. Як повідомив начальник штабу спецпідрозділу “Kraken” Костянтин Немічев, за перші дві доби з оголошення про набір, 800 людей виявили бажання приєднатися до спецпідрозділу.

Позавчора ми повідомляли про фейк від міноборони росії щодо того, що ЗСУ обстріляли дев’ять мирних мешканців на Харківщині, бо ті не захотіли звільняти свої домівки.

Ще раніше ми повідомляли та спростовували фейки від міноборони росії щодо тримання українською армією у заручниках місцевих жителів в житлових будинках на різних вулицях Харкова, щодо розміщення українськими військовими артилерії та РСЗВ у харківській міській лікарні №28, щодо тримання військовослужбовцями ЗСУ та підрозділами територіальної оборони у заручниках персоналу та пацієнтів лікувальних закладів міста.

***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.