Про нас

Громадська організація «Харківський антикорупційний центр»

Оголошення про старт ініціативи — 24 липня 2015 року

Початок повноцінної роботи офісу ініціативи — вересень 2015 року

Державна реєстрація громадської організації — 5 лютого 2016 року

Остаточне формування команди центру — березень 2016 року

Основна мета ХАЦ – протидія поширенню корупційних явищ.

Місія ГО “Харківський антикорупційний центр” – працювати над викоріненням корупції в Україні та створювати альтернативний шлях розвитку Харкова.

Візія – Ми створюємо для чиновників і політиків токсичне середовище, в якому корупціонером бути невигідно через “високу ціну” покарання – репутаційного, кримінального, матеріального. Через повномаштабну збройну агресію  росії проти України 24 лютого 2022 року, команда ХАЦ разом із антикорупційною діяльністю сконцентрувалася і на факт-чекінгових проєктах. невелике скорочення кількості антикорупційних розслідувань та проєктів сталося в тому числі через те, що більшість реєстрів, з якими працювали члени організації для пошуку даних через війну були закриті. 

Основні види діяльності

 1. Моніторинг діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
 2. Проведення антикорупційних розслідувань.
 3. Виявлення та спростування фейків російської пропаганди, маніпуляцій та дезінформації.
 4. Виявлення та оприлюднення данних про колаборантів на Харківщині, які співпрацюють з ворогом.
 5. Збір та фіксування інформаціїї щодо скоєння воєнних злочинів рф.  
 6. Проведення майстер-класів та тренінгів для представників громадських організацій, журналістів, чиновників.
 7. Проведення правових антикорупційних експертиз.
 8. Оскарження незаконних рішень в судовому порядку.
 9. Ініціювання кримінального переслідування осіб, причетних до корупції.
 10. Адвокація реформ та розвиток громодянського суспільства.

Стратегічний план Харківського Антикорупційного Центру на 2017-2018 роки

Пріоритет «Розвиток громадянської інфраструктури»

Очікувана зміна: Українці активно засуджують корупцію і вживають практичні дії, передусім через власну участь, в посиленні прозорості, підзвітності і доброчесності влади на всіх її рівнях.

Наша дія: Ми працюватимемо з організованими групами громадян, які мають бажання боротися з корупцією та готові діяти самостійно й у мережах, а також методологічно й інформаційно підтримуємо їх у такій боротьбі. Полем своєї діяльності ми вбачаємо східні області України, а саме Харківська область як базова та неокуповані території Донецької та Луганської області.

Мільйони громадян України вимагають більшої відкритості і прозорості від місцевої влади та адміністрацій. Ми працюватимемо з організованими групами громадян в трьох областях для того, щоб допомогти знизити вплив корупції на їх щоденне життя. Ми підсилимо нашу підтримку тим, хто особисто зустрічався з корупцією, та навчимо їх самостійно виявляти, фіксувати та припиняти корупційні дії в найбільш актуальних сферах життя українців. Ми тісно співпрацюватимемо з місцевими активістами, громадськими організаціями та небайдужими громадянами. Ми націлені на постійне інформаційне висвітлення фактів корупції, а також на формування нетерпимого ставлення громадян до цього явища. Ми віримо, що організовані спільноти людей можуть змінити стан із безкарністю корупції та своїм прикладом надихнути інших боротьбу, щоб змінити життя на краще.

В межах цього пріоритету ми зосереджуємося на наступному:

 • розвиток тематичних та регіональних, міжрегіональних мереж борців з корупцією
 • інформаційно-мобілізаційні антикорупційні компанії регіонального, міжрегіонального рівня
 • навчання організованих спільнот інструментам протидії корупції
 • інформаційна та консультативна підтримка борців з корупцією
 • юридична та організаційна підтримка викривачів корупції

Пріоритет «Провідна антикорупційна організація східної України»

Очікувана зміна:Харківський Антикорупційний Центр працює на високих стандартах професійності в стабільний, у відкритий спосіб та з постійною орієнтацією на зміни.

Наша дія:Ми інвестуватимемо в наші організаційні можливості згідно з нашими цілями задля кращого управління, розвиватимемо та впроваджуватимемо нові організаційні моделі, щоб закріпити нашу присутність і роль у стратегічних для нас пріоритетах.

Ми підтримуватимемо нашу традицію досліджень корупції та зробимо їх ще більш предметними. Ми зробимо знання про те, що вже мало успіх на національному антикорупційному русі, максимально доступнішими для команди та найближчих партнерів організації. Ми постійно навчаємося у своїх колег по руху та вдосконалюємо власні політики та практичну діяльність, які перетворюють нас на лідерів управлінської галузі в регіоні. Ми розвиваємо фінансову стабільність, мобілізуючи різнопланові джерела фінансування. У той самий час, ми інвестуємо у системи управління ризиками для зміцнення стійкості організації, оскільки нас стає все більше та посилюється наш вплив. Ми зміцнюємо присутність Харківського Антикорупційного Центру в східному регіоні України та в місцях ухвалення рішень з питань антикорупції.

В межах цього пріоритету ми зосереджуємося на наступному:

 • створення сильного офісу в м. Харкові та мережі регіональних партнерів районах Харківської області та в перспективі Донецькій та Луганській області
 • запровадження ефективних механізмів внутрішнього аудиту діяльності
 • перегляд та постійне оновлення внутрішніх процедур та процесів
 • поглиблення присутності в тематичних партнерствах і мережах
 • тісна інтеграція в національний антикорупційний рух
 • оновлення персоналу та його безперервний розвиток
 • систематизація продуктів та послуг організації
 • диверсифікація джерел залучення ресурсів
 • посилення внутрішньої експертизи