ЗСУ облаштували вогневі позиції та склади боєприпасів у харківських лікарнях, а персонал та пацієнтів насильно утримують – фейк від міноборони росії

Вчора ввечері міноборони росії на брифінгу заявило, що у Харкові в корпусах дорожньої клінічної лікарні (вул. Ігоря Муратова), міської лікарні № 25 (Олександрівський проспект), ендокринологічної клініки Інституту ендокринної патології (вул. Гуревича) та дитячої поліклініки № 23 (вул. Метробудівників) військовослужбовцями ЗСУ та підрозділами територіальної оборони обладнані вогневі точки та склади боєприпасів, при цьому персонал та пацієнти лікувальних закладів насильно утримуються під приводом забезпечення їхньої безпеки. Звісно, що пропагандистські ЗМІ країни-окупанта, а також пабліки в соц.мережах підхопили цю сенсаційну “новину” від міноборони рф.

Йде мова про Харківську клінічну лікарню на залізничному транспорті №2 Акціонерного товариства «Українська залізниця» по вул. Ігоря Муратова (підпорядковується Укрзалізниці), ендокринологічну клініку Інституту проблем ендокринної патології по вул. Михайла Гуревича (державне підпорядкування, Національна академія медичних наук України) та дві лікарні підпорядкування Харківської міської ради – міська лікарня №25 по Олександрівському проспекту та філіал міської дитячої поліклініки №23 по вул. Метробудівників.

Центр протидії дезінформації при РНБО України назвав цю інформацію фейком.

Також ми звернулись до Харківської міськради за коментарем щодо цієї “сенсації” від міноборони рф стосовно міської лікарні №25 та філіалу міської дитячої поліклініки №23.

В Департаменті у справах інформації та зв’язків з громадськістю Харківської міськради дуже саркастично відреагували на “новину” від міноборони рф (далі коментар мовою оригіналу): “министерство войны рф не решилось сказать всей правды потребителям их информации. Не только огневые точки, там еще оборудованы взлетно-посадочные полосы для голубей, несущих в себе биологически-опасный помет. Так же там личинками сибирской язвы вскармливаются осы и эти же осы проходят курс по покусыванию граждан рф с целью дальнейшего их заражения. Через несколько дней улья с роями этих ос будут доставлены к границе Украины и рф и выпущены в сторону Белгорода”.

В Департаменті охорони здоров’я Харківської міськради зазначили, що блокпостів, армії та тероборони в медичних установах Харкова немає.

***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.