Нещодавно у Харківській області співробітники СБУ затримали 29-річну жінку, яку підозрюють в співпраці зі спецслужбами росії. За даними ХАЦ, нею виявилася Дар’я Кригіна.
![](https://anticor-kharkiv.org/wp-content/uploads/2022/04/image-61-682x1024.png)
![](https://anticor-kharkiv.org/wp-content/uploads/2022/04/image-62-682x1024.png)
“29-річна українка прибула до Харківської області з тимчасово окупованої території України. За завданням куратора жінка встановлювала координати розташування військової та критичної інфраструктури міста, а також місця дислокації сил і підрозділів ЗСУ та Нацгвардії України”, — сказано в повідомленні правоохоронних органів.
За даними СБУ, жінка передала координати і допомогла армії рф скоригувати вогонь по освітніх, медичних, торговельних об’єктах та житлових кварталах у центрі міста. Внаслідок вказаних ракетних обстрілів є загиблі та поранені.
ХАЦ встановив, що Кригіна родом з Луганської області. В 2015 році вона закінчила Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. Варто відзначити, що однокурсником Кригіної є заступник голови облради Богдан Мальований, у якого знайшли російський паспорт незадовго до початку війни.
Але диплом юристки-міжнародниці в т.з. “еленерії” Кригіной не знадобився. І, навіть, кандидатська не допомогла.
Вона намагалася робити кондитерські вироби, працювати дизайнеркою. А потім влаштувалася в маркетингове агентство для роботи в окупованому Луганську.
![Нет описания.](https://scontent.flwo6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/279081903_2256868757805317_4592166948102292281_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=jCd-ZSG4tkQAX9_1g0n&_nc_ht=scontent.flwo6-1.fna&oh=03_AVIP53RykPYCRZEICGH6HuBpHPV1aW2y3T4eEPVIbmx4cQ&oe=628EFBAF)
Кригіна активно каталася на окуповану територію, була в Ялті. Минулого року вона їздила до москви.
![](https://anticor-kharkiv.org/wp-content/uploads/2022/04/image-64.png)
Після початку військового вторгнення у своїх соцмережах вона написала, що “знайшла плюси у обстановці”. Схоже це саме й була робота у допомозі окупантам.
![](https://anticor-kharkiv.org/wp-content/uploads/2022/04/image-63.png)
Мешкала Кригіна у Харкові в одній з новобудов на вул. Культури.
![](https://anticor-kharkiv.org/wp-content/uploads/2022/04/image-60.png)