Головний освітянин Куп’янська, про співпрацю якого з окупантами повідомляв ХАЦ, отримав підозру від прокуратури

Прокуратура заочно повідомила про підозру директору відділа освіти Куп’янської міської ради Роману Долгіну за фактом того, що той з березня 2022 року по теперішній час займає “посаду” так званого “начальника відділу освіти Куп’янського району” в структурі окупаційної так званої “тимчасової цивільної адміністрації Куп’янського району Харківської області”.

ХАЦ в червні повідомляв, що освітяни Куп’янського району на чолі з Романом Долгіним поїхали до так званого “міністерства освіти лнр” за російськими наративами, зокрема, вони отримали екземпляри розробленої у т.з. “лнр” програми дошкільної освіти. Окупанти планують нав’язувати пропаганду для дошкільників. Мова йде про включення розділів “Мое отечество” та “Правовое воспитание”.

До свого призначення в 2021 році у відділ освіти Куп’янської міськради Роман Долгін був директором Куп’янського ліцею № 9. Щодо його політичних уподобань, то в 2019 році Долгін був спостерігачем від партії “Європейська солідарність”, а за рік вже балотувався від партії “Опозиційна платформа – За Життя”.

Заступником Долгіна вказана Тетяна Книш. Вона була очільником відділу освіти Петропавлівської сільської ОТГ Куп’янського району. 

Крім того, в так звану делегацію до “лнр” тоді включили директорку Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ольгу Молчанову та директорку Куп’янського закладу дошкільної освіти (центр розвитку дитини) Людмилу Швайку. 

Як стало відомо, Долгін працював над тим, щоб випускникам куп’янських шкіл в цьому році видали атестати за стандартами рф, курував наповнення шкіл російськими підручниками, заборонивши українську символіку.

Крім цього, прокуратура повідомила заочно підозру Аббясу Пякішеву щодо співпраці з російськими окупантами. ХАЦ повідомляв, що ця особа погодилась зайняти “посаду” так званого “міністра охорони здоров’я Харківської області” в окупаційній адміністрації на окупованих територіях.

Нагадаємо, що Куп’янський міський голова Геннадій Мацегора вже підозрюється у державній зраді за співробітництво з окупантами. А на початку липня стало відомо, що окупанти Мацегору “затримали” та “відсторонили” від посади. Також заступник Мацегори, Андрій Козуб почав активно працювати на росіян.