Мера російського Краснодара, якого підозрюють в отриманні хабаря, “призначили” першим заступником гауляйтера окупованої частини Харківської області

Російські окупанти “призначили” мера Краснодара Андрія Алексєєнка “головою ради міністрів окупованої частини Харківської області”. Про це повідомляють російські ЗМІ із посиланням на указ так званого “голови військово-цивільної адміністрації Харківської області” Віталія Ганчева.

19 серпня на захоплених територіях Харківської області російські окупанти сформували так звану “раду міністрів”, яку і очолив вже колишній мер міста Краснодар Андрій Алексеєнко. Також автоматично Алексеєнко став першим заступником так званого “голови військово-цивільної адміністрації Харківської області”.

“Постановляю сформувати раду міністрів військово-цивільної адміністрації Харківської області. Призначити першим заступником голови військово-цивільної адміністрації Харківської області — головою ради міністрів Харківської області Алексеєнка Андрія Анатолійовича”, — сказано в “указі” Віталія Ганчева.

Сьогодні ж дума міста Краснодар затвердила відставку Алексеєнка, у зв’язку з його заявою.

Декілька тижнів тому Алексеєнко вже приїжджав на окуповані території Харківської області. Під час поїздки по захопленим містам, Куп’янську, Балаклії, Ізюму, Вовчанську, він заявив, що Краснодарський край взяв шефство над окупованою територією Харківської області.

Що ж змусило мера великого російського міста втратити посаду і переїхати на окуповані території, щоб зайняти “посаду” фейкового органа влади, який ніхто в цивілізованому світі ніколи не визнає?

І відповідь можна знайти у біографії Алексеєнка.

Алексеєнко з 21 жовтня 2021 став виконуючим обов’язки голови Краснодара, з 17 листопада того ж року – мер Краснодара. А вже 22 грудня 2021 року Андрія Алексєєнка доставили на допит як підозрюваного у кримінальній справі про отримання хабара. За версією слідства, забудовник Мисак Казарян в 2018 році передав Алексеєнку, який тоді займав посаду першого віцегубернатора Краснодарського краю, рушницю вартістю 1,6 млн руб., а той за це нібито забезпечив видачу висновку про відповідність багатоквартирного будинку будівельним нормам. Пізніше прокурор Краснодарського краю Сергій Табельський повідомив, що справу проти Андрія Алексєєнка передано для розслідування до центрального апарату слідчого комітету росії. З того моменту жодної офіційної інформації про розслідування не було.

Судячи з усього, у Алексеєнка просто не було вибору, чи очолювати так звану “раду міністрів окупованої частини Харківської області”, бо він перебуває в росії під слідством.

Андрію Алексеєнку — 44 роки, уродженець Краснодарського краю. До того, як стати мером Краснодара, Алексеєнко був заступником голови Краснодарського краю з питань паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства та якраз першим віцегубернатором Краснодарського краю.

Як повідомляють російські ЗМІ, Алексєєнко активно підтримував військкомати в росії у наборі найманців та бойовиків на війну в Україні та підписав у травні постанову «Про сприяння військовим комісаріатам Західного та Прикубанського, Карасунського та Центрального округів міста Краснодар у виконанні завдання щодо відбору кандидатів для укладання строкового контракту про проходження військової служби». У документі йшлося про те, що чиновники мають «письмово довести інформацію про умови укладання короткострокового контракту» до організацій, де працює понад 100 осіб. Також, згідно з постановою, їм слід рекомендувати їх керівникам не перешкоджати підлеглим в укладанні контракту. Про виконану роботу з агітації в «добровольці» чиновники мали прозвітувати до 17 червня.

Також, як повідомляють російські ЗМІ, син Андрія Алексеєнка у соцмережах полюбляв постити кримінальні лозунги.