Харківська міськрада спростувала фейк міноборони росії про склади боєприпасів ЗСУ у Палаці спорту та навмисне мінування навколишньої території

Вчора на брифінгу міноборони росії знову згадали про Харків, повідомивши, що у харківському Палаці спорту (по проспекту Петра Григоренка) начебто зосереджені підрозділи ЗСУ, обладнані склади з озброєнням та боєприпасами, а підходи до будівлі заміновано. І ще начебто про це місцеве населення навмисне не повідомлене.

Це типовий фейк кремлівської пропаганди, але все одно вартий того, щоб бути спростованим.

Ми звернулись за коментарем до Харківської міськради щодо цього повідомлення на брифінгу міноборони росії і там повідомили таке: “Це у звичках федеральної служби безпеки російської федерації мінувати житлові будинки та підривати їх потім у політичних цілях. У нашій ментальності такого немає і не може бути”.

ХАЦ вже раніше спростовував декілька фейків міноборони росії про Харків. Наприклад, щодо тримання українською армією у заручниках місцевих жителів в житлових будинках на різних вулицях Харкова, щодо розміщення українськими військовими артилерії та РСЗВ у харківській міській лікарні №28, щодо тримання військовослужбовцями ЗСУ та підрозділами територіальної оборони у заручниках персоналу та пацієнтів лікувальних закладів міста.

Як ми раніше повідомляли, зазвичай російські окупанти таким чином інформаційно готують для себе підґрунтя для нанесення ударів по цивільним об’єктам інфраструктури, по лікарням, школам, житловим будинкам міста, а потім це виправдовують тим, що там знаходились позиції ЗСУ. Таку тактику окупанти використовують постійно при ракетних обстрілах Харкова та інших міст України.

***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.