У Харкові перейменували Пушкінську на Британську – фейк екскандидата в мери міста для роспропаганди

На російських пропагандистських ресурсах із посиланням на колишнього кандидата в мери Харкова Олександра Кондрусика (ака “Саша Псих”) активно розповсюджується інформація про начебто перейменування вулиці Пушкінської у Харкові на Британську. Це подається як подія, що вже сталася.

Фото: скрин повідомлення від Кондрусика – телеграм-канал “ХарькоV Народный”

Звісно, що “новина” від Кондрусика виявилась дезінформацією, а якщо говорити прямо, то банальним фейком.

Ніякого перейменування вулиці Пушкінської станом на зараз не було. Жодних рішень Харківська міськрада (а це має бути саме рішення сесії) з цього приводу не приймала.

Вулицю Пушкінську запропонував перейменувати на Британську ще у травні 2022 року у своїй арт-роботі художник Гамлет Зіньківський. Існують інші варіанти назви для цього топоніма: наприклад, повернути їй історичну назву – Німецька. Або назвати на честь Григорія Сковороди. Але це все поки пропозиції, і дискусія з цього приводу триває.

Із початку повномасштабного російського вторгнення в Україну депутати Харківської міськради тричі змінювали назви топонімів. Уперше у травні 2022 року, коли перейменували три вулиці та район (пр. Московський – на пр. Героїв Харкова, узвіз Білгородський – на вул. Героїв Рятувальників, Білгородське шосе – на Харківське шосе, а Московський район – на Салтівський).

Удруге, як повідомляє “Kharkiv Today”, перейменування відбулось 28 лютого 2023 року. Тоді перейменували 18 вулиць (зокрема провулок Старомосковський на вулицю Тероборонівську).

І нарешті під час третього перейменування, яке  відбулось 13 червня 2023 року, як пише NV.ua, вулицю Плеханівську перейменували на вулицю Георгія Тарасенка, Державінську – на вулицю Дмитра Коцюбайла, Броненосця Потьомкіна – на вулицю Олега Громадського та безіменний сквер на вулиці Конторській – на сквер імені Владислави Черних. 
Кондрусик, який у 2021 році балотувався на міського голову Харкова, після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну став активно підтримувати окупантів. У своїх дописах та відеозверненнях він повідомляє про “велику та богом поцеловану росію” та “Україну – країну нацистів та фашистів”.

Зараз багато пропагандистських ЗМІ та Телеграм-каналів регіонального спрямування цитують Кондрусика і намагаються просувати його соцмережі.

Скрін з одного з проросійських сайтів, який піарить Кондрусика

Нагадаємо, ввечері 24 вересня 2021 року Олександр Кондрусик приніс документи до міськвиборчкому як кандидат у мери Харкова. Раніше він писав у соцмережах, що планує балотуватися і назвав себе першим нетехнічним кандидатом. Олександр Кондрусик вніс заставу — майже 28 тисяч гривень і його офіційно зареєстрували кандидатом у мери Харкова. Як повідомляє “Kharkiv Today”, ввечері 11 жовтня Олександр Кондрусик подав заяву про відмову від участі у виборах до міськвиборчкому.

Ще раніше Кондрусик в своїх блогах відстоював проросійські погляди та відповідні пропагандистські стереотипи: висловлюється на підтримку «традиційних сімейних цінностей на парадах 1 травня» замість «гнильних процесів» (про Марш рівності у Києві); критикував «русофобів», «марші фашистських посіпак у Києві», події Революції гідності та євроатлантичні устремління України, а також закликав «просити вибачення у Донбасу» та підтримував розширення сфери застосування російської мови в Україні, – пише “Новое время”.

Єдиним політиком, який був йому симпатичен, був Віктор Медведчук.

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network.