Володимира Демченка називають заступником т.з. “тимчасової державної адміністрації” Харківської області.

Про це стало відомо з відео, яке поширюється у пабліках окупантів.

Нагадаємо, що Харківська обласна прокуратура у квітні заочно повідомила про підозру в державній зраді та колаборційній діяльності 46-річному Віталію Ганчеву, якого російські окупанти “призначили” “головою тимчасової цивільної адміністрації звільнених територій Харківської області”. Тобто тих територій, які російські окупанти тимчасово зайняли в результаті повномасштабного вторгнення в Україну.

Окупанти розмістили свою “адміністрацію” в Куп’янську.

За даними сайту “Миротворець”, Демченко ще в 2014 році підтримав сепаратистів і намагався створити ХНР в Харкові. Його затримали, але в результаті обміну йому вдалося сховатися в окупованому Донецьку.

В подальшому він став «заступником начальника із озброєння Народної міліції ДНР».

За даними аналітичної системи YouControl, відомо, що до 2014 року Демченко був серед засновників та керівників компанії “Видавництво Поліпресс-Восток”.

Крім того, Демченко до початку війни на Донбасі був членом партії «Сильна Україна» Сергія Тігіпка, головою Московської районної організації цієї партії. Пізніше партії “Сильна Україна” об’єдналась з Партією регіонів.

У Харкові серед представників “Сильної України” були Віталій Саттаров, який також підтримав сепаратистів у 2014 році та сховався у анексованому Криму. Ще представником партії був Андрій Лесик, якого підозрювали у висловлюваннях направлених проти територіальності цілісності України і який зник після початку повномасштабного вторгнення 24 лютого. Був в цій партії і діючий депутат облради Дмитро Горло, який з 2014 по 2017 роки активно вів бізнес в рф.

Тож як бачимо члени партії були схильні до підтримки окупантів.

На початку червня 2022 року Демченко на прессконференції заявив. що нібито в нього у Харкові викрали доньку та зятя Демченко. Але якихось підтверджень не надали.

Єкатерина Демченко дійсно мешкала у Харкові. В 2017 році вона стала засновницею ГО “Правозахисна організація “Феміда”. Співорганізаторами стали Ніна Бабиніна та Ганна Філіпова. Організацій з такою назвою декілька, але про реальну діяльність ГО інформації не має. Контактний телефон організації також використовують для надання квартир в оренду.

Що ж стосується Володимира Демченка, то, за даними прокуратури, після початку повномасштабного вторгнення РФ бойовик прибув на тимчасову окуповану територію Харківської області, щоб брати участь у збройному протистоянні з ЗСУ. У березні, перебуваючи на території села Шестакове Чугуївського району, військовий, тз «ДНР» організував збори місцевих жителів, де визначив порядок перетину блокпостів.

Тепер він з’явився у тз “адміністрації”

#досвід_регіонів