Гауляйтерам тимчасово окупованих територій Харківської області повідомили про підозру в державній зраді

Харківська обласна прокуратура вчора, 21 квітня, заочно повідомила про підозру в державній зраді та колаборційній діяльності 46-річному Віталію Ганчеву, якого російські окупанти “призначили” “головою тимчасової цивільної адміністрації звільнених територій Харківської області”. Тобто тих територій, які російські окупанти тимчасово зайняли в результаті повномасштабного вторгнення в Україну.

За даними прокуратури, у березні 2022 року, Ганчев перебуваючи на території смт Козача Лопань Харківського району, перейшов на бік ворога у воєнний час та добровільно зайняв посаду «голови адміністрації смт Козача Лопань Харківської області» на території, яка захоплена російськими військами. Підозрюваний надавав допомогу участникам військових формувань рф з пошуку проживаючих в пгт Козача Лопaнь осіб, які брали участь в АТО/ООС, місцевих волонтерів та активістів, а також налагодарів забезпечення російських окупантів спецтехнікою для будівтвітва блокопостів. Також на зборах жителів Козачолопанського старостинського округу Дергачівської територіальної громади, Ганчев агітував місцевих мешканців до лояльного ставлення як до окупаційних війск, так і до рф в цілому.

Крім цього, псевдоголова в интерв’ю росийським ЗМІ повідомив про можливість проведения референдума на територіях, які окупували російські війська.

Прокуратура називає Ганчева «головою адміністрації смт Козача Лопань Харківської області». За інформацією російських ЗМІ та інформацією ХАЦ, Ганчева окупанти “призначили” “головою тимчасової цивільної адміністрації звільнених територій Харківської області”. Тобто куратором всіх території Харківської області, які тимчасово вдалось зайняти російським окупантам. Ганчев в сюжетах пропагандистських російських ЗМІ, також фігурував в окупованих Липцях, Вовчанську, де на камеру “налагоджував” звичайне життя громад, незважаючи на війну.

ХАЦ ще 21 березня, місяць тому повідомив про гауляйтера Козачої Лопані, Віталія Ганчева.

Тож хто такий Віталій Ганчев, якого російські окупанти обрали у “гауляйтери”. 

Людина з таким самим ПІБ до 2014 року працювала у правоохоронних органах на території Харківської області. Зокрема, в 2011 році він працював в Управлінні громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб. Виходив на перевірки нелегальних мігрантів разом з представниками організації “Патріот України”.

В 2013 році працював заступником начальника Дергачівського райвідділу міліції у званні підполковника. За даними сайту “Миротворець”, після Майдану Ганчев перебрався до Луганську, де працював у структурах міліції терористичної організації лнр.

Також вчора прокуратура повідомила про підозру в державній зраді і фейковому «голові адміністрації Липців», Вадиму Кудікову. Кудіков є депутатом Липецької сільської ради від партії “Слуга Народу” та станом на червень 2021 року був помічником екс-голови Харківської облради, Артура Товмасяна. Ще за 2-3 дні до вторгнення росії в Україну, Товмасян та Вадим Кудіков проводили в Липцях спільний захід.


На минулому тижні, ХАЦ робив матеріал про гауляйтерів Липців, сім’ю Кудікових.


Кудіков ще на початку повномасштабної збройної агресії рф зрадив Україні, пішов на співпрацю з окупантами та зайняв посаду так званого «голови адміністрації Липців». На цій «посаді» Кудіков надавав окупантам доступ до адмінбудівель Липців та Глибокого, розповідав військам загарбників про шляхи пересування територіями, здавав місцевих, які брали участь в АТО/ООС.