Як російська пропаганда створює фейки про Харків, щоб виправдати обстріли


Кремлівська пропаганда продовжує створювати фейки, щоб виправдати обстріли мирних міст.

З самого початку повномасштабного вторгнення російські окупанти обстрілюють Салтівку – один з найбільших спальних районів України, де немає жодної військової частини. Більше того, за два місяці війни не було доказів розміщення військової техніки у мікрорайонах.

Однак, обстріли продовжувалися. Окупанти продовжують знищувати багатоповерхівки, ринки, школи та дитячі садочки.

ХАЦ окремо у матеріалі писав, чому такі дії окупантів є воєнним злочином.

Так, обстріли ринку біля станції метро “Героїв Праці” на Салтівки в соцмережах намагалися видати за “ліквідацію підготовки нацбату”, якого взагалі не існує.

А інформацію про створення таких батальонів – це був ще один фейк, який російська пропаганда шерила трохи раніше.

Ось і 29 квітня в росЗМІ заявили, що “бойовики нацбатів, як і гітлерівські нацисти, прикриваються мирними жителями як “живим щитом”. У Харкові та Одесі вони обладнують вогневі позиції у житлових будинках”. Зокрема, про Харків були названі будинки та школи на вул. Академіка Павлова.

Інформація окупантів є фейком, а її вкид в інформпростір підґрунтям для нових обстрілів району Харкова.

Ще одна лавина фейків, яка стосується Харківської області і яка в інформаційному полі в росії, на думку окупантів, виправдовує їх вторгнення в Україну – це нібито робота секретних лабораторій.

Нещодавно ХАЦ детально розбирав черговий фейк про “роботу лабораторії у Мерефі”. Публікація була ще 19 квітня, але ж протягом тижня кремлівська пропаганда продовжує постити ніби мантру, що американські фахівці з секретної біолабораторії у Мерефі проводили дослідження небезпечних біологічних препаратів на пацієнтах обласної клінічної психіатричної лікарні № 3 міста Харків. Людей відбирали для дослідів з урахуванням їхнього віку, національності та імунного статусу, а лікарі давали підписку про нерозголошення. У січні 2022 року діяльність лабораторії у Мерефі було зупинено, а все обладнання та препарати вивезено на Західну України”.

Тож нагадаємо, що жодних доказів росіяни не публікували. Більше того, вони, мабуть, і не знають, що психіатричних лікарень у Мерефі немає.

Але тему Мерефи та біолабораторій росіяни не полишають, а їх казки обростають новими неймовірними подробицями. З останнього, це “анонімне інтерв’ю колишнього генералу міліції на Харківщині”, який роздумує над темою “створення коронавірусу в Україні”.


Нагадаємо, що в Мерефі так і не збудували референс-лабораторію з вивчання патогенів та хвороб тварин. Колись планували, але так й не побудували.

Тож всі пости щодо міфічних лабораторій в Україні направлені в основному на російського споживача, задля виправдання вторгнення.