В останні кілька днів російські пропагандисти, частина з яких називає себе “воєнкорами”, почали активно поширювати фейки щодо результатів боїв на північ від Харкова. Зокрема, вигадують нові перемоги окупаційних військ.

Так, у повідомленнях, які поширюють пропагандистські пабліки та телеграм-канали вказано, що українські війська нібито покинули Цупівку, Токарівку, а в деяких випадках ще й Руську Лозову.

Й так, почнемо з того, що всі ці три населених пункти були окуповані в перші ж дні, а іноді й години повномасштабного вторгнення російських військ на територію України.

Крім того, з території цих населених пунктів відбувалися обстріли Харкова.

Що стосується Руської Лозової, то про її звільнення від окупантів повідомили 29 квітня. І за даними ХАЦ на ранок 31 травня, коли пропагандисти почали поширювати свої повідомлення, ситуація не змінилася. Українські війська продовжували контролювати це селище.


Що стосується Цупівки та Токарівки, то про їх звільнення жодного офіційного повідомлення не було. Біля Цупівки вже кілька днів точаться запеклі бої.

Токарівка взагалі знаходиться біля Гоптівки, майже на кордоні з рф. Тож пропагандисти останнім часом за свої перемоги видають інформацію про населені пункти, які вони окупували ще в лютому. Це робиться з єдиною метою – “показати, що у окупантів не все так погано”. Хоча ми бачимо, що за відсутності реальних перемог на харківському напрямку, їм їх потрібно вже вигадувати.

Також варто відзначити, що на деяких мапах пропагандисти “малюють”, що окупували нещодавно окупували кілька населених пунктів на території Золочівської громади. Інформація потребує уточнення, однак, зазначимо, що жодних повідомлень від місцевої влади з цього приводу не було. При цьому Золочів та околиці перебувають під масованими обстрілами агресорами, за словами свідків найсильнішими з початку повномасштабного вторгнення російських військ. 

***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.