“Цигарки з нацистською символікою скидають з вертольоту”: новий фейк російських пропагандистів про Харківщину

Від творців фейків про біолабораторії: сьогодня пропагандисти “ріа новости” запустили новий фейк про українських військовослужбовців.

“Бійці зведеного полку МВС ЛНР, які несуть службу в Козачій Лопані під Харковом, розповіли РІА Новини, що на позиції українських військових та націоналістів скидають з вертольотів алкоголь та цигарки, упаковки яких стилізовані під продовольство, яке постачалося німецько-фашистським військам. Частина таких “подарунків” випадково впала на позиції російських сил. На цигаркових пачках зображено свастику та символіку нацистської Німеччини”, – заявили пропагандисти.

Нелегко коментувати відверту дичину, але спробуємо розвінчати цей фейк класично.

Стосовно цього меседжу виникає питання навіщо взагалі українським військовим ризикувати вертольотами у зоні дії російської ПВО (адже Козача Лопань це селище прямо на кордоні з рф), якщо до позицій ВСУ з Харкова є дорога.

По-друге, жодного фото пропагандисти не предоставили. Ані алкоголю, ані цигарок.

І по-третє, в Україні з 2015 року діє закон “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Так ось, згідно з цим законом в Україні заборонена для використання: символіка націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, символіка, що включає:

а) символіку Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини (НСДАП);

б) державний прапор нацистської Німеччини 1939-1945 років;

в) державний герб нацистської Німеччини 1939-1945 років;

г) найменування Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини (НСДАП);

ґ) зображення, написи, присвячені подіям, пов’язаним з діяльністю Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини (НСДАП)

Отже ця пропагандистська новина від “ріа новости” –  просто фейк та хвора уява редактора. 

***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.