Фейк міноборони росії: територіальна оборона в житлових будинках в центрі Харкова тримає у заручниках місцевих жителів

Вчора ввечері міноборони росії на брифінгу заявило, що Збройні сили України встановили військову техніку на території житлових будинків Харкова та не дозволяють мирному населенню евакуюватись у безпечні райони міста. Про це заявив керівник національного центру управління обороною рф генерал-полковник Михайло Мізінцев.

“У Харкові на нижніх та верхніх поверхах житлових будинків по вулиці Римарській бойовики територіальної оборони обладнали вогневі позиції, при цьому місцевим жителям заборонено залишати свої квартири, — повідомив Мізінцев.

За словами Мізінцева, будь-які спроби переміщення цивільних територією Харкова жорстко припиняються місцевими радикалами.

Це досить стандартний фейк від міноборони рф. До цього були повідомлення про те, що територіальна оборона Харкова облаштовує вогневі позиції на території шкіл, лікарень. Ця інформація не підтвердилась. ЇЇ неодноразово заперечувала міськрада. Також вже не перший раз на брифінгу міноборони рф заявляється про те, що мирних мешканців Харкова тримають у заручниках бійці ЗСУ на території шкіл, лікарень, житлових будинків. Ця інформація теж не підтверджувалась. Неодноразово її заперечував Центр протидії проти дезінформації при РНБО.

На цей раз ми теж звернулись за коментарем до Департаменту у справах інформації та зв’язків з громадськістю Харківської міськради. Там спростували інформацію з брифінгу міноборони рф, до міськради не надходило жодних скарг від мешканців Харкова щодо тримання їх у заручниках бійцями ЗСУ. Нічого не чули у міськраді і про облаштування в житлових будинках на Римарській вогневих позицій ЗСУ: “Очевидно, що міністерство оборони рф намітило собі цивільні об’єкти інфраструктури для удару, житлові будинки, і тепер, у гарячковому маренні шукає, як їх виправдати.

***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.