Російська пропаганда поширює нові фейки для створення паніки у Харкові. Чергова дезінформація стосується роботи КП “Харківські теплові мережі”.

Окрім створення паніки у мешканців міста, в меседжі, що поширюють в соціальних мережах ще присутній наратив “про здачу міста окупантам”.


“Влада Харкова, за всіма ознаками, упевнена, що місто перейде під контроль росії, інакше навіщо їм повністю руйнувати всю структуру Харківських тепломереж? У ХТС звільняють ВСІХ працівників без компенсації невиплачених за три місяці зарплат. Звільняють операторів, без яких опалювальний сезон розпочати неможливо. Значить, розуміють, що починати їм його не доведеться?”, – йдеться у фейковому повідомленні, яке масово поширюється.

Тож розберемо його детально та спростуємо.

З перших днів війни оператори котельних, слюсарі, зварювальники та інші співробітники КП “Харківські теплові мережі”, ризикуючи життям, рятували систему опалення міста.

На даний час, кожен день проводяться ремонтні роботи. Про роботу майже щоденно є звіти на сайті міської ради. Робота по підготовці до нового опалювального сезону вже розпочалася та не припиняється.

Щоденно у Харкові зменшується кількість житлових будинків, які неможливо було підключити до тепла через обстріли.

Як повідомили у КП «Харківська теплові мережі», станом на 19 травня таких будинків було 461, а вже сьогодні їх залишилося 395. 

«У місті стало тихіше, тому працівники КП «Харківські теплові мережі» отримали можливість дістатися до об’єктів, які раніше зазнавали безперервних  ворожих обстрілів. У найбільш постраждалих районах займаються відновленням джерел теплопостачання, перекладають магістральні та внутрішньоквартальні мережі, ремонтують та замінюють обладнання котелень», – повідомили у КП «ХТМ». 

Роботи виконуються в рамках підготовки міста до нового опалювального сезону. Як бачимо, вже ця новина спростовує меседж пропагандистів.

Щодо виплати заробітної плати, то 7 травня заступник міського голови з питань ЖКГ повідомляв, що проблем з фінансуванням на підприємствах немає. Аванс за квітень, на той час, отрималі всі підприємства, частина отримала і зарплату.

“Харківський антикорупційний центр” за даними з відкритих джерел дізнався, що перерахування зарплати за березень на картки співробітників відбулося. Що теж спростовує повідомлення російської пропаганди. 

***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.