У соціальних мережах російські пропагандисти опасаються потенційного наступу ЗСУ й вигадують нові фейки. Цього разу в мережі почали поширювати заклик “невідомого підписника”, який скаржиться на життя у Куп’янську.

Тож розберемо цей фейк фейк детальніше. Почнемо з того, що з 7 квітня  до останнього часу у Куп’янську не було жодного зв’язку. Довгий час не було електроенергії.

Українських мобільних операторів, телевізійні канали та радіо російські окупанти просто глушать. Тобто реальну інформацію про теперішню ситуацію в Україні мешканцям Куп’янську отримувати дуже важко. Зато дуже багато пропаганди від окупантів, якою вони хизуються.

За даними ХАЦ, зараз мешканці Куп’янську знаходяться у заручниках окупантів. Адже ті, хто хоче виїхати на територію підконтрольну Україні, не може це зробити через те, що їх не випускають російські війська. Це поширена практика окупантів у різних регіонах України.

Крім того, в місті розпускають чутки,  що Україна від них відмовилась від мешканців, хоча це не так.

А тепер щодо деяких меседжів у публікації.

“Інститути скорочували та закривали. ВСІ СФЕРИ діяльності зруйновані – медицина, юриспруденція, та все!”, – йдеться у дописі.

Дуже цікаво, що ніяк не конкретизували, що мали на увазі стосовно інститутів. Адже якихось великих вищих навчальних закладів у місті не було, через близькість Харкова з купою ВНЗ. Лише поодинокі філіали. Або коледжи, які ніхто не закривав і які активно працювали та навчали студентів до 24 лютого, коли російські окупанти вторглися на територію Харківської області. У місті працювали медичний коледж, автотранспортний коледж, Куп’янський регіональний центр професійної освіти” і т.д.

Щодо медицини: Майже 1000 кв. метрів площі, нові рентген-апарат і комп’ютерний томограф – у 2021 році реконструювали приймальне відділення Куп’янського територіального медичного об`єднання (ТМО).

Фото та відео медзакладу можна легко знайти в інтернеті.


Або можна подивитися новини Куп’янської міськради, голова якої Геннадій Мацегора, співпрацює з окупантами.

До російського вторгнення міськрада активно публікувала інформацію щодо придбання нового медичного обладнання. Так, 13 лютого 2022 року Куп’янське територіальне медичне об’єднання отримало потужну кисневу станцію, 4 лютого КНП «Центр первинної медичної допомоги» придбало новий автоматичний дефібрилятор Heart Guardian HR 501 , який допоможе відновити нормальну роботу серця при фібриляції шлуночків або раптовій зупинці серця.

Проведення ремонту у Куп’янській лікарні планувалося й цього року, але йому завадили окупанти.
***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.