З сюжетів російських пропагандистських ЗМІ та пабліків в соц.мережах стало відомо, що гауляйтером Балаклії від російських окупантів став Юрій Шевченко. Цю особу називають “головою тимчасової цивільної адміністрації міста Балаклія”.

49-річний Шевченко народився у Горлівці Донецької області. Шевченко вказує на сторінці в соц.мережі, що з 1991 по 1993 роки служив в українській армії.

Як вже писав ХАЦ, Шевченко був одним з трьох людей, які підняли прапор російських окупантів над адміністративним будинком у захопленому Ізюмі (з ним були гауляйтер Ізюма від російських окупантів Владислав Соколов та росіянин Олексій Худяков, особа з ультраправими поглядами, організатор сепаратистських мітингів у Донецькій області у 2014 році.

Шевченко називає себе “волонтером, координатором гуманітарної організації “Мир Харків – Гумдопомога”. До приїзду в Балаклію, Шевченко разом з Худяковим протягом квітня – травня на камери окупантів роздавали гуманітарну допомогу та пропагандистські газети “Изюмский телеграфъ” та інші.

Шевченко часто виступає на російському пропагандистському телеканалі міноборони росії “Звезда”, де наприклад, закликає росію захопити Польшу.

Також відомо, що на початку 2015 року Шевченко приймав участь в акціях “антимайдану” у москві.

Шевченко каже, що його 30 травня “призначив головою тимчасової цивільної адміністрації Балаклії” “військовий комендант” від російських окупантів Гранит В.

На ресурсах російських пропагандистів вказувалось, що вчора у Балаклії був перший день роботи “цивільної адміністрації” окупантів.

Крім цього, стало відомо, що у Шевченко з’явився перший заступник. Їм став Сергій Агарков. Це відомий ще з 2014 року харківський сепаратист, учасник “антимайдану” на майдані Свободи, який саме в 2014 поїхав з Харкова.

Як запевняє інший харківський сепаратист, керівник проросійської організації “Русь Триєлина” Сергій Моісеєв, Агарков є його соратником і саме за допомоги Моісеєва і призначили Агаркова “першим заступником голови тимчасової цивільної адміністрації Балаклії”.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image-100.png

За даними сайту “Миротворець”, Агарков був одним з співавторів проєкту “дорожна карта новоросії” та керівником “Союза народного единства”. Також Агарков представлявся журналістом на акціях Євромайдану у Харкові в 2014 році та провокував учасників цих акцій.

Після від’їзду з Харкова Агарков співпрацював з загиблим окупантом Мозговим з бригади “Призрак” в Луганській області.

До речі, Агарков брав участь у проектах “Україна має талант” та “Хвилина слави”.

На днях Шевченко з Агарковим провели зустріч з мешканцями громади. На цій зустрічі було пару десятків мешканців Балаклії, при тому що до війни чисельність населення міста дорівнювала 32 тис. осіб.

Активно висвітлює у соц.мережах діяльність окупантської “адміністрації” у Балаклії, вищезгаданий сепаратист з Харкова Сергій Моісеєв.

Нагадаємо, що наприкінці лютого Балаклію обстрілювали з авіації, на початку березня у місто зайшли російські війська. Росіяни періодично обстрілюють місто.

В кінці березня стало відомо, що мер Балаклії Іван Столбовий пішов на співпрацю з російськими окупантами та отримав заочно в квітні підозру у державній зраді.

На початку квітня стало відомо, що він виїхав до Росії зі своєю дружиною і сином, депутатом Харківської обласної ради.

#досвід_регіонів