Міський голова Балаклії Іван Столбовий пішов на співпрацю з російськими окупантами. 

Про це стало відомо з відео, яке розмістили у соціальних мережах. 

Нагадаємо, що в харківських телеграм-пабліках з’явилось відео, на якому Іван Столбовий виступає перед мешканцями Балаклії і говорить про те, що планує комунікувати та співпрацювати по господарським питанням міста з російськими військами.

Голова Харківської обласної військово-цивільної адміністрації Олег Синєгубов підтвердив цю інформацію, додавши, що Столбовой збирається співпрацювати з тими, хто вбиває громадян України.

Голова ВЦА додав, що парламент посилив кримінальну відповідальність за державну зраду і Столбовому загрожує до 15 років в’язниці.

В своєму виступі, Столбовой підкреслив, що домовився з російською армією. Він наголосив, що Україна фактично залишила місто сам на сам з російськими військами і ніяк не допомагає, в тому числі не надає гуманітарну допомогу. 

Варто відзначити, що на відео Столбовой ніяк не ідентифікував себе, як представника влади в Україні. Хоча в останні 20 років займав багато посад саме як представник влади. він був і головою РДА, і головою райради. В 2015 обрався самовисуванцем на посаду мера Балаклії. А в 2020 році переобрався на цю посаду від партії “Блок Кернеса – Успішний Харків!”. Цікавий нюанс, в 1998 році намагався потрапити до Верховної ради України. Балотувався Столбовой від Комуністичної партії України, але не пройшов до Ради.


Син Столбового брав активну участь у передвиборчої кампанії “Блоку Кернеса” у 2020 році та Ігоря Терехова у 2021 році. Зараз він очолює КУ “Офіс Реформ”.

Синєгубов в телеефірі назвав слова Слова щодо відсутності гуманітарки  брехнею: “До Балаклії доставляли гуманітарну допомогу з Харкова, незважаючи на тимчасову окупацію. За останній тиждень туди було доставлено близько 50 тонн, це не таке критичне місце, як Ізюм. І є туди нагода волонтерам доставляти гуманітарні вантажі. Біля Балаклії був сформований міні-логістичний центр, куди ми довозили гуманітарну допомогу, яку вже невеликими автомобілями було доставлено до міста”.

Більше того, у звільненому ВСУ селі Гусарівка біля Балаклії гуманітарка доставлялася постійно. 

З 10 березня жодного повідомлення на сторінці столбового у Facebook не було.

На минулому тижні, ХАЦ випустив два матеріали про осіб, які співпрацюють та допомагають російським окупантам в Козачій Лопані та Ізюмі.

Балаклія досить велике місто в Харківській області. Декілька років тому про нього дізналась вся країна, коли в ньому почали вибухати військові склади з боєприпасами.

26 березня, стало відомо, що російські окупанти затримали заступника міського голови Балаклії Сергія Полторака та начальника відділу цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Олега Блудова.

Після боїв протягом декількох днів, війська РФ захопили Балаклію 2-3 березня, за даними Генштабу. З того часу, місто окуповане.