Перший вирок суду для російського колаборанта на Харківщині – два роки ув’язнення за намагання захоплення держвлади

У Харкові на два роки ув’язнили депутата Солоницівської селищної ради від ОПЗЖ Андрія Лазуренка, обвинуваченого у підготовці захоплення державної влади. Про це стало відомо з вироку Київського райсуду міста Харкова від 13 червня.

Лазуренко визнав провину і уклав угоду зі слідством.

За даними суду, з 2 по 5 березня 2022 року Лазуренко, перебуваючи у смт. Високий Харківської області, через додаток WhatsApp зателефонував до представників молодіжного крила партії ОПЗЖ та повідомив, що “в найближчий час Харків та Харківська область будуть окуповані представниками збройних сил рф”. Він наказав підготуватися до встановлення в регіоні влади, що буде підконтрольна росії. При цьому планувалося вчинення насильства щодо бійців тероборони, правоохоронців.

За злочинним умислом Лазуренка, вказані насильницькі дії мали призвести до насильницької зміни та захоплення державної влади на території Харкова та Харківської області.

На суді прокурор заявив клопотання про затвердження угоди від 9 червня про визнання винуватості.

Суд, вивчивши матеріали справи, затвердив угоду та призначив депутату покарання — два роки позбавлення волі без конфіскації майна. У термін відбування покарання суд постановив зарахувати строк перебування під вартою з 15 березня по 13 червня.

Лазуренко може оскаржити вирок протягом 30 днів.

#досвід_регіонів