Київський райсуд міста Харкова визнав голову Південної міської ради Олександра Брюханова винним у посяганні на територіальну цілісність України і призначив йому покарання у виді п’яти років позбавлення волі, зі звільненням від покарання з іспитовим терміном у два роки. Про це стало відомо з вироку суду від 20 червня.

Олександр Брюханов

Суд також скасував арешт та відповідно звільнив Брюханова з-під варти.

У вироку суду зазначається, що Брюханов 27 лютого 2022 року,близько 12.00 год, перебуваючи біля входу в будівлю Клубного закладу м. Південне, виступаючи перед зібранням порядку 70 місцевих мешканців, заявив, що в ході здійснення спроб військовими формуваннями росії захоплення та подальшої окупації м. Південне, місцевим мешканцям не потрібно чинити опір таким діям, в зв`язку з чим і формування сил супротиву та видача вогнепальної зброї для його здійснення місцевим мешканцям здійснюватись не будуть. Разом з цим, з метою обґрунтування вказаної позиції та виправдовування своєї протиправної діяльності, Брюхановим було зазначено, що такого роду бездіяльність дасть змогу зберегти життя місцевих жителів, та здійснення подальшого розвитку м. Південне.

Разом з обвинувальним актом до суду було подано угоду про визнання винуватості, укладену та підписану 11 червня між прокурором та Брюхановим.

Допитаний в судовому засіданні Брюханов визнав свою винуватість, розкаявся у вчиненому та просив затвердити угоду про визнання винуватості, укладену з прокурором.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості.

На оскарження вироку у сторін є 30 днів.

Цікаво, що Брюханову оголосили вирок в рамках кримінального провадження від 21 березня 2022 року, в той час як керівник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив ще 28 лютого, що правоохоронці затримали мера Південного Олександра Брюханова, його заступника, керівника місцевого райвідділку поліції й дільничного інспектора за підозрою у держзраді. Також повідомлялось, що 4 березня Брюханову оголосили про підозру в державній зраді, після — взяли під варту. Кримінальне провадження розслідувалось за ч.1 ст.111 КК України (державна зрада), а потім перекваліфікувалось в ч.2 ст.110 КК України (посягання на територіальну цілісність та недоторканість України).

В ухвалі Київського райсуду від 27 травня 2022 року вказано, що Брюханов не є інвалідом. А у вироку суду від 20 червня вже зазначається, що Брюханов – інвалід 2-групи.

Нагадаємо, що це вже не перший вирок суду на Харківщині по колаборантам. 13 червня той же Київський райсуду міста Харкова на два роки ув’язнив депутата Солоницівської селищної ради від ОПЗЖ Андрія Лазуренка, обвинуваченого у підготовці захоплення державної влади.

#досвід_регіонів