Відновлення передмістя Харкова після російських обстрілів: суми, підрядники

На відновлення передмістя Харкова після російських обстрілів – будинків та інфраструктури, на сьогоднішній день, вже укладено договорів на суму 85 млн. грн. Крім того, в найближчий час планують провести торги на суму більше ніж на 30 млн грн. 

Так, серед постраждалих селищ населенні пункти, які відносяться до Роганської громади.

Докучаєвське

Загальна сума – 21,7 млн грн.

У квітні минулого року ЗСУ звільнили два селища, які розташовані у передмісті Харкова, неподалік траси на Чугуїв. Мова йде про Малу Рогань та Докучаївське. На території останнього розташовані корпуси та гуртожитки аграрного університету, який став частиною Державного біотехнологічного університету. 

Всього на відновлення житлового фонду та об’єктів соціальної інфраструктури цього населеного пункту Департамент капітального будівництва Харківської ОВА уклав десять договорів на 19,6 млн. грн., з яких 9,4 млн. грн. отримало ТОВ “Палмаз Груп”, а ще 9,3 млн. грн . – два ФОПи, які зареєстрували за місяць-два до укладання договорів.

Щодо “Палмаз Груп”, то засновником ТОВ “Палмаз Груп” вказаний Анатолій Козіна, директором є Віктор Безрученко. Раніше співзасновником та директором був Анатолій Мазалов.

ХАЦ писав про зв’язок цієї фірми з оточенням екснардепа від забороненої партії “ОПЗЖ” Ігоря Абрамовича. 

“Палмаз груп” активно отримує підряди по ремонтах на деокупованих територіях Харківщини, зокрема у Балаклії.

Щодо Докучаєвського, то “Палмаз” отримав контракти на аварійно-відновлювальні роботи багатоквартирних житлових будинків за адресою: вул. Докучаєва, 21 – 1,8 млн грн; вул. Миру, 5 – 302 тис грн; вул. Докучаєва, 25 – 1,565 млн грн ; вул. Докучаєва, 5 – 1,5 млн  грн; вул. Докучаєва, 23 – 1,76 млн грн. 

Також за даними порталу “Є-Дата” відомо, що ця фірма отримала мінімум мільйон гривень на ремонт будинку № 8 по вулиці Докучаєва. Крім того, Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ХОВА проплатив на рахунок ТОВ “Палмаз Груп” за поточний ремонт восьми житлових будинків в Докучаєвському на загальну суму 2,1 млн грн. Це будинки по вулиці Докучаєва, які мають номери: 4, 6, 9, 11, 13,14, 16, 19. 

Окрім “Палмазу” у Докучаєвському 904 тис. грн  на ремонт віконних та дверних прорізів, фасаду, внутрішніх інженерних мереж водопостачання та теплопостачання КЗ “Роганський академічний ліцей отримало ТОВ “ТТ 2006”. Керівником та власником є Віталій Полежаєв.

Але більше привлекли увагу два приватних підприємця. яким віддали підряди майже відразу після реєстрації. 

Так, на ремонт будівлі гуртожитку вул. Докучаєва, 12  6,8 млн грн отримав ФОП Хворост Денис Русланович. Договір з ним уклали 30 листопада 2022 року та за даними порталу публічних коштів “Є-Дата” Хворост отримав ці гроші протягом місяці. Денис Хворост зареєстрував ФОП лише 7 вересня 2022 року. І вже наприкінці листопада без тендерів отримує мільйони бюджетних коштів на ремонт. Але головне те, що при перерахуванні грошей, з могли заблокувати в будь-який момент, адже підприємець мав борги за аліментами, а зараз правоохоронці його шукають, щоб привезти до суду по справі, де він обвинувачений. Детальніше про цю історію можна прочитати в окремому матеріалі ХАЦ.

ФОП Приймак Євгеній Олександрович  був зареєстрований 23 листопада 2022 року, а за місяць отримав підряд на аварійно-відновлювальні роботи частини несучих та огороджувальних конструкцій багатоквартирного будинку за адресою: сел. Докучаєвське, Учбове містечко ХНАУ, будинок 42. Вартість робот 2,48 млн грн.

Як розповів заступник Роганського селищного голови, цей будинок постраждав від авіаудару в ніч з 9 на 10 березня. Під час обстрілу в будинку загинула жінка – почесний професор аграрного університету.

Фото – Харківська ОВА. Будинок в Докучаєвському, який постраждав від російських обстрілів і який законсервували. 

Між четвертим та п’ятим поверхами будинку були розрушені перекриття та будинок потребував консервації, щоб була можливість його відновити.

Варто зазначити, що у відео на сайті Харківської ОДА представником підрядника вказаний Олег Янчуков.

Скрін з відео сюжету Харківської ОВА

Людина з таким ПІБ є співзасновником ТОВ “Смарт будстрой” та “Атлант Буд Партнер”. Остання також отримувала підряди від Харківської ОДА на ремонт дитячих садків у Чугуєві. 

Рогань

Селище Рогань у перші місяці повномасштабного вторгнення рф перебувало у так званій «сірій» зоні. За словами начальниці Роганської селищної військової адміністрації Марії Черненко, руйнацій зазнали 65 багатоповерхівок. Також пошкоджено 700 приватних домоволодінь, з яких 19 – не підлягають відновленню.

«Це пошкодження різного характеру – від побитої покрівлі, вибитих вікон до повністю зруйнованих під’їздів. Завдячуючи допомозі обласної військової адміністрації, відновлювальні роботи вже ведуться. Зокрема, приводять до ладу 50 багатоповерхівок. До робіт долучаються і звичайні люди – міняють вікна та перекладають дахи», – розповідала Марія Черненко в коментарі для пресслужби Харківської ОДА. 

За даними сайту “Прозорро”, на відновлення інфраструктури селища уклали договорів на суму 40,4 млн. грн.

Всього на відновлення житлового фонду та об’єктів соціальної інфраструктури цього населеного пункту Департамент кап.будівництва ХОВА уклав п’ятнадцять договорів на 39,8 млн. грн., з яких 29,75 млн. грн. отримало ТОВ “Палмаз Груп”. 

Коментував відбудову головний інженер Палмаз-Груп Сергій Базалєєв

Так, фінансування отримали ремонти за адресами: вул. Дослідна, 33 – 3,461  млн грн.; вул. Дослідна, 20А – 1,418; вул. Горького, 1/4 – 3,752 млн грн; вул. Культури, 51 – 488 тис грн; вул. Культури, 53 – 178,5 тис грн; вул. Культури, 48 – 2,793 млн грн; вул. Культури, 54 – 2,954 млн  грн; вул. Тініста, 2/49 – 731,8 млн грн; вул. Культури, 50 – 1,031 млн грн; вул. Культури, 52 – 1,22 млн грн.

Серед будівель, які ремонтували, КНП “Центр первинної медичної допомоги № 4 – 583 тис. грн, дитячий садок №1 – 728,79 тис. грн, Роганський ліцей – 9, 928  млн грн та будівля селищної ради – 478,6 тис. грн.

Фото – Харківська ОВА. Будинок в Рогані, який постраждав від російських обстрілів і який ремонтують.

Три договори на 611,87 тис. грн. щодо ремонту покрівлі в будівлях по вул. Дослідній ( будинки № 18, 19, 32) уклав також Виконавчий комітет Роганської селищної ради з ФОП Вітченко Олександр Іванович

Всі договори на ремонт об’єктів в Рогані та Докучаєвському, які підписав Департамент кап.будівництва ХОВА, були підписані без використання електронної системи, детальні кошториси також не були завантажені у систему “Прозорро”.

Дергачі

Вже у 2023 році починають відновлювати будинки у Дергачівській громаді, частина якої була деокупована восени минулого року. 

Департамент капітального будівництва ХОВА оголосив закупівлі загальною вартістю 31,44 млн. грн. щодо капітального ремонту трьох багатоквартирних житлових будинків в Дергачах за адресами: вул. Центральна, 5, вул. 23 Серпня, 18 та вул. Центральна, 3. Аукціони мають відбутись 8 травня.

Крім цього, з ФОП Ковальов О.А. уклали договір на 647,9 тис. грн. щодо розробки проектної документації на кап.ремонт адміністративної будівлі, за адресою: м. Дергачі, вул. Сумський шлях, 79б”. Також замовили проекти і у ТОВ “Архаус” на реконструкцію будівлі КНП “ЦПМСД” Дергачівської міської ради, за адресою: м. Дергачі, вул. 1 Травня, 25″ (вартість – 1,2 млн. грн.) та капремонт амбулаторії загальної практики – сімейної медицини КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Дергачівської міської ради Харківської області, за адресою: с. Великі Проходи, вул. Ільїнська, 26-а” (вартість – 206 тис. грн.).

Також до складу Дергачівської громади відноситься й селище Руська Лозова.

Руська Лозова

На даний момент замовили розробку проєкту на реконструкцію адміністративної будівлі. Підрядником стало ТОВ “Платинум АГ” Олексія Тесаловського, а вартість робіт – 987,6 тис .грн.

Ще розробку проєкту на капітальний ремонт амбулаторії загальної практики замовили  ФОП Грузіна Інна Анатоліївна на суму 168,7 тис. грн.

Підряди на території колишнього Дергачівського району Грузіна отримує з 2018 року. 

Малоданилівська громада розташована за 20 кілометрів від кордону з росією. І однією з перших зустріла представників держави-окупанта. Після звільнення почалися роботи по відобудові. 

Ще в січні “Слобідський край” писав, що у селищі Лісне та селі Черкаська Лозова Малоданилівської громади Харківської області займаються відновленням уже шести багатоквартирних будинків, які постраждали внаслідок бойових дій.

Лісне

Загальна сума укладених договорів на відбудову у селищі Лісне – 5,2 млн. грн.

Капітальний ремонт багатоквартирного житлового будинку за адресою: сел. Лісне, вул. Молодіжна, 18 уклали з ФО-П Свінін Сергій Григорович  на суму 3,6 млн. грн.

Також на ремонт будинку по вул. Ліснянська, 11 украли угоду з ТОВ “Будсоюз” вартістю 1,6 млн. грн.

Фото – Харківська ОВА. Будинок в Малоданилівській громаді, який постраждав від російських обстрілів і який ремонтують.

Черкаська Лозова

Загальна сума – 4,45 млн. грн.

Департамент капбудівництва уклав два договори на загальну суму 3,15 млн. грн. щодо кап.ремонту інфраструктури в цьому населеному пункті.

Так, мова йде про капітальний ремонт КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” вартістю 1,56 млн. грн. Підрядником є ФОП Молдавський М.О. Він є співзасновником в кількох підприємствах. Наприклад, у агропідприємства “Благодать”, де його партнером вказаний Олег Кіяшко.

Як писав KHARKIV Today, Вадим Казарцев відомий як кримінальний авторитет “Князь”. Він помер восени 2020 року. Наприкінці липня 2020 року СБУ затримала членів його організованого злочинного угруповання, яке займалося вимаганням, рейдерством та умисними вбивствами у Харківській, Дніпропетровській та Полтавській областях. За інформацією силовиків, “Князь” керував діяльністю ОЗУ з-за кордону. Серед затриманих був і Олег Кіяшко, який, за даними декларацій, був чоловіком доньки Казарцева – Валерії. 

Ще Департамент уклав угоду на капітальний ремонт багатоквартирного житлового будинку, розташованого за адресою: с. Черкаська Лозова, вул. Наукова, 8 з ТДВ “Житлобуд-2” – 1,59 млн. грн.

Крім того, Малоданилівська селищна рада уклала договір на 1,3 млн. грн. з підприємством об’єднання громадян “Орембудсервіс” щодо відновлювальних робіт у будівлі дитячого садка “Колосок”. 

Ця фірма відноситься до оточення Семена Сироти – ексвіцемера Харкова, який є керівником профільного будівельного КП в місті. 

Пісочин

Що стосується Пісочинської громади, то її окупація не торкнулась. Але населенні пункти громади регулярно страждали від ракетних обстрілів. 

Загальна сума – 6,4 млн. грн.

Департамент кап.будівництва ХОВА уклав два договори на загальну суму 3 млн. грн. з ПП “Голден і К” щодо капремонту школи та селищної ради в Пісочині.

Так, на капітальний ремонт конструкцій дахів та покрівель, фасаду та віконних прорізів Пісочинської селищної ради ПП “Голден і К” – 2 млн. грн.

Також за догоаором проводять роботи з капремонту конструкцій дахів та покрівель, фасаду та віконних прорізів комунального закладу “Пісочинська початкова школа “Надія”.

На ремонт Пісочинської селищної ради також уклала договір на 159,4 тис. грн. з ТОВ “СКРМ Імперія” і сама селищна рада. А ще оголошена закупівля на загальну суму 1,05 млн. грн. щодо ремонту цієї адмін.будівлі. Аукціон має відбутись 5 травня.

Відділ освіти, культури, молоді та спорту Пісочинської селищної ради уклав договір на 841 тис. грн. з ТОВ “СК Гринбуд” щодо заходів з усунення аварії в бюджетній установі, яка сталася під час ракетного обстрілу 9 березня по вул. Полтавське шосе, 159А.

Пісочинська селищна рада уклала договір на 483,9 тис. грн. з Павлом Юрійовичем Ольховським щодо аварійно-відновлювального ремонту покрівлі багатоквартирного будинку за адресою: пров. Квартальний, 17. Цей будинок також постраждав в результаті обстрілу з 8 на 9 березня.

Також Пісочинська селищна рада уклала з ТОВ “Гуд Він ХХI” 21 договір на 1,42 млн. грн. щодо поточного ремонту з усунення аварії в житловому фонді, яка сталася під час ракетного обстрілу по заміні ПВХ конструкцій за такими адресами: вул. Слобідська, 31, вул. Слобідська, 26, в’їзд Партизанський, 18, вул. Шевченка, 21, Полтавське шосе, 104, вул. Шевченка, 7, вул. Шевченка, 19, Полтавське шосе, 108, в’їзд Партизанський, 16-А, в”їзд Партизанський, 10, Полтавське шосе, 88, вул. Партизанська, 13, вул. Партизанська, 6, в”їзд Івана Франка, 13, в”їзд Івана Франка, 5, в”їзд Івана Франка, 5, вул. Партизанська, 4-А, Полтавське шосе, 96/3, в’їзд Партизанський, 16, пров. Партизанський, 18-А, Полтавське шосе, 92.

Циркуни

Циркуни потрапили до переліку шести населених пунктів, в яких, за словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, відбудова проходитиме комплексно й за новими принципами. 

«Усі ці населені пункти зазнали страшних руйнувань. Тепер саме з них починаємо відбудову за принципом «краще, ніж було».

Планується, що будуть відбудовувати не окремі будівлі та споруди, а все – зі системним підходом, новим плануванням та повною трансформацією цих населених пунктів. 

В той час, на розробку проектної документації капітального ремонту Циркунівської дільничної лікарні та Циркунівського ліцею уклали два договори загальною вартістю 1,91 млн. грн. з ТОВ “Харківбудсервіс” (власники – Павло Платонов та Євген Логінов, а директор – Антон Крат).

Фото візуалізації проєкту ліцею в Циркунах з тендерної документації.

Ще з “Харківбудсервіс” уклали договір на розробку проектної документації на реконструкцію КЗ “Русько-Тишківський ліцей” вартістю 2 млн грн.

Проєкт школи у Руських Тишках

Нещодавно ХАЦ писав, що ця фірма фігурує у кримінальному провадженні щодо неякісних аварійно-відновлювальних робіт у Люботинському навчально-виховному комплексі “Загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів-дошкільний навчальний заклад” №2.

Варто зазначити, що протягом листопада – грудня 2022 року Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ХОВА уклав ще 11 договорів на 10,13 млн. грн. з ТОВ “Палмаз Груп” та один договір на 5,12 млн. грн. з ТОВ “Голден і К” щодо поточного ремонту багатоквартирних житлових будинків. Але їх адреса не вказана.

Нагадаємо, що раніше ХАЦ робив матеріали про те хто та як відновлює після російських обстрілів житловий фонд та об’єкти соціальної інфраструктури у Харкові та на деокупованій частині Харківської області

————————————— 

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.