Від роботи усунуто заступника голови Харківської облради Богдана Мальованого. Раніше ХАЦ знайшов підтвердження його російського громадянства

Заступника голови Харківської обласної ради Богдана Мальованого усунули від роботи.

Богдан Мальований відсторонений від роботи

Про це 20 вересня під час пленарного засідання чергової XII сесії Харківської обласної ради, повідомила депутатам голова обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко.

“Проєкт рішення був підготовлений на підставі листів від СБУ та територіального управління ДБР із вимогою відсторонити Богдана Мальованого з посади й обмежити його доступ до внутрішньої інформації, що циркулює в обласній раді”, – заявила голова обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко.

Повідомляють, що 19 вересня проєкт розглянули на засіданні постійної профільної комісії, яка рекомендувала вирішити це питання. Окрім того, сам Мальований подав заяву про усунення його від виконання службових обов’язків.

“На підставі листів СБУ та ТУ ДБР, висновку постійної комісії, враховуючи заяву Богдана Мальованого… я видала розпорядження “Про відсторонення від роботи Мальованого Б.Ю.”. Надалі чекаємо результатів роботи ДБР і СБУ із цього питання”, – заявила Єгорова-Луценко.

Нагадаємо, що у липні 2022 року Державне бюро розслідувань  ініціювало відсторонення від посади заступника голови Харківської обласної ради Богдана Мальованого, який має російське громадянство.

У лютому 2022 року нардепка Ірина Фріз попросила Службу безпеки України провести спецперевірку на наявність громадянства Росії у заступника голови Харківської облради від фракції “Опозиційна Платформа – За Життя” Богдана Мальованого. 

Тоді ж ХАЦ провів власну перевірку даних, які опублікувала Фріз, за допомогою сайту Федеральної податкової служби. За даними російських реєстрів, інформація щодо паспорта Мальованого підтверджувалася.

Також ХАЦ дізнався, що Мальований вказав в своїй майновій декларації, що проживає (безоплатно користується) в квартирі, власником якої є Чачин Андрій Юрійович. ПІБ цієї людини повністю співпадає з ПІБом колаборанта з днр, який станом на 2016 рік працював “головним спеціалістом департаменту транспорту, ВПК та легкої промисловості в адміністрації голови днр”.