Прогалини у деклараціях ексзаступника голови облради Богдана Мальованого та його батька

Колишній заступник голови Харківської облради Богдан Мальований, який звільнився після скандалу через наявність у нього російського паспорту, задекларував купівлю коштовної автівки на початку повномасштабного вторгнення.

Про це стало відомо з його декларації.

Нагадаємо, що Мальований став заступником голови Харківської облради 25 листопада 2021 року. Ще до початку повномасштабної війни з’явилась інформація про російський паспорт Богдана Мальованого, яку вдалось підтвердити ХАЦ. Також ХАЦ встановив, що Мальований декларував оренду житла у людини, прізвище, ім’я та по-батькові якої співпадає з так званим “чиновником днр”.

5 липня 2022 року голова облради Тетяна Єгорова-Луценко ініціювала відсторонення Богдана Мальованого з посади заступника. Сам Мальований наявність російського паспорту спростосував і в нових деклараціях його не зазначив.

Якраз в разгар скандалу в серпні 2022 року Мальований придбав автомобіль BMW 330I. У декларації він зазначив, що автівка коштувала мільйон гривень. Мальований у своїх деклараціях заощаджень ніколи не показував. Перед придбанням квартири в новобудові у 2021 році за 2,3 млн грн він задекларував подарунок від батька – судді Юрія Мальованого на суму мільйон гривень, а решта коштів на нерухомість – це нібито всі гроші, які він заробив за два роки. Загалом виходить, що Мальований грошей на життя не витрачає. 

З новою автівкою вийшло так само: згідно з декларацією, Мальований продав Mazda 6 за 700 000 гривень, заробив за рік 300 000 гривень – ось і нова автівка за мільйон.

І тут є кілька цікавинок. По-перше, виходить, що ексголова облради дуже гарний бізнесмен, адже Mazda 2016 року йому вдалось продати майже вдвічі дорожче, ніж він її купував.

А ось нову автівку він купив дешевше, ніж її середня ринкова ціна. Адже подібні автомобілі коштують від 30 000 доларів. Однак у колишнього депутата в декларації був лише мільйон. 

Також варто відзначити дещо з декларації судді Харківського апеляційного суду Юрія Мальованого. Він має купу нерухомості у місті Бахмут, однак жодної нерухомості у Харкові Мальований-старший так і не показав. Важко повірити, що суддя навіть не орендує жодної нерухомості і ніде не живе в Харкові.

Також нагадаємо, що одногрупницею Богдана Мальованого у виші була коригувальниця Дар’я Кригіна, яку засудили до 11 років позбавлення волі.