ДБР підтверджує російське громадянство Мальованого, про яке писав ХАЦ

Державне бюро розслідувань ініціювало відсторонення від посади заступника голови Харківської обласної ради Богдана Мальованого, який має російське громадянство.

Про це повідомила пресслужба відомства.

За даними ДБР, у Мальованого наявний паспорт громадянина рф, отриманий ним у 2014 році в місті Севастополь, посвідчення водія та податковий номер, який потрібен, зокрема, для сплати податків у росії.

ДБР звернулося до Харківської обласної ради з метою відсторонення посадовця від посади, оскільки чиновник такого рангу має доступ до інформації, пов’язаної з обороною Харківської області та іншої, у тому числі таємної інформації.

Наразі питання відсторонення чиновника від посади Харківська обласна рада планує розглянути найближчим часом.


У лютому 2022 року нардепка Ірина Фріз попросила Службу безпеки України провести спецперевірку на наявність громадянства Росії у заступника голови Харківської облради від фракції “Опозиційна Платформа – За Життя” Богдана Мальованого. 

Тоді ж ХАЦ провів власну перевірку даних, які опублікувала Фріз, за допомогою сайту Федеральної податкової служби. За даними російських реєстрів, інформація щодо паспорта Мальованого підтверджувалася.

Також ХАЦ дізнався, що Мальований вказав в своїй майновій декларації, що проживає (безоплатно користується) в квартирі, власником якої є Чачин Андрій Юрійович. ПІБ цієї людини повністю співпадає з ПІБом колаборанта з днр, який станом на 2016 рік працював “головним спеціалістом департаменту транспорту, ВПК та легкої промисловості в адміністрації голови днр”.