“Удари по армійським казармам в гуртожитках”, “обстріляли самі себе Піонами, яких в нас немає” – російські фейки про вчорашній обстріл Харкова, де загинуло 8 людей

“Харків, серія ударів по гуртожиткам, перетвореним на армійські казарми” – так вчорашні обстріли Харкова коментують російські пабліки, намагаючись виправдати масові жертви серед цивільного населення міста.

Вчора вдень, 26 травня, російські окупанти обстріляли район метро “23-серпня (Павлово Поле, Шевченківський район Харкова). Внаслідок обстрілів загинуло 8 людей, ще 17 – поранені. Загинув 5-місячний малюк та його батько. Мати перебуває у лікарні у тяжкому стані. Малюка з рук батька вибуховою хвилею відкинуло вгору на дах під’їзду. Також серед поранених 9-річна дитина.

Внаслідок обстрілу згоріли декілька автівок, пошкоджені житлові будинки. Як повідомляють в соц.мережах мешканці цього району, також обстріли зачепили і пам’ятник Воїну-визволителю. Як повідомив голова Харківської ОВА, Олег Синєгубов, ворог із артилерії бив просто по житловому району, по перехрестю проспекту Науки та вул. 23-серпня, де вдень досить багато людей, це фактично центральна частина Харкова, без жодної військової інфраструктури. За даними Харківської ОВА, удари наносили з півночі області (запам’ятайте, це важливо, далі зрозумієте чому).

І ось, російські окупанти гатили по житловому району, без жодної військової інфраструктури. Що у своє виправдання на цей раз вигадає російська пропаганда?

Начебто обстріли булипо по гуртожиткам, де розмістилася українська армія. Звісно, що це фейк. Один з дезінформаційних наративів кремлівської пропаганди, що українська армія використовує гуртожитки, школи, дитячі садочки, інтернати для того, щоб там розмістити свої позиції. Це одна з вигадок російських пропагандистів, підтвердження якої звісно вони ніколи не надають.

В районі станції метро “23-серпня” немає взагалі гуртожитків. Версія про гуртожитки розсипається одразу якщо відкрити карту Харкова та подивитись район, куди вчора прилетіло найбільше.

Друга версія російських пропагандистів щодо вчорашніх кривавих обстрілів Харкова – “українці обстріляли самі себе”, “російські війська знаходяться на такій відстані від району Павлового Поля, що вдарити по ньому можуть лише “Малкою” (203 мм), а на фото та відео немає таких руйнувань. Можуть ще такі руйнування принести “Піони”, але російські війська їх не використовують. Всі інші САУ та гаубіци мають таку дільність стрільби, що це точно українці обстрілюють”.

Сьогодні голова Харківської ОВА, Олег Синєгубов вказав, що вчорашні обстріли велись якраз з великокаліберних гармат “Піон”, дальність стрільби яких досягає 47 км.

Про те, що російська армія не використовує “Піони” – це фейк, який зараз активно тиражують кремлівські пропагандисти.

За 10 днів до початку повномасштабного російсього вторгнення, група дослідників Conflict Intelligence Team опублікувала доповідь, в якій стверджується, що підготовка російських військ до можливої ​​війни проти України практично завершена або завершиться протягом найближчих днів. У публікації йдеться про те, що у білгородську область росії перекидають техніку 1-ї гвардійської танкової армії, а також важкі САУ “Піон”, які здатні обстрілювати Харків без перетину кордону.

Також, як повідомляє оперативне командування “Південь”, Збройні сили України протягом 21 травня знищили самохідну гармату великої потужності “Піон”, яка перебувала на озброєнні російської армії. Тобто є навіть документальне підтвердження, що російська армія використовує “Піони” у цій війні.

Як повідомляє УНІАН, з гармати “Піон” ворог обстрілював Сєвєродонецьк і знищив Павлоградський міст.

Крім цього, як зазначив голова Харківської ОВА, Олег Синєгубов, обстріли за попередніми даними велись з півночі Харківської області з великокаліберних гармат “Піон. Зараз на півночі Харківської області, на окупованих територіях, перебувають окрім російської армії, ще також і терористичні війська так званої “лнр”. Це терористичне угруповання якраз має на озброєнні гармати “Піон”. росія поставляє “Піони” терористичним угрупованням “лднр” ще з 2014 року.

Ось такі примітивні фейки та наративи транслює кремлівська пропаганда, щоб виправдати російську армію за вбивства мирних харків’ян.

***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.