“Школярі на Харківщині самі обирають навчання на російській мові” – кремлівський фейк щодо виправдання агресивної русифікації на окупованих територіях області

Російські окупанти 1 вересня на своїх пропагандистських ресурсах активно поширювали інформацію, що начебто школярі на окупованих територіях Харківської області в якості основної мови для навчання обирають російську мову та є великий запит щодо літератури на російській мові.

Звісно, що ця інформація від окупантів є фейком та маніпуляцією, бо про те, на якій мові буде у школах навчання, росіяни вирішили, звісно не питаючи думку школярів. Про те, що це маніпуляція зазначив і Центр протидії дезінформації при РНБО України.

Давайте розберемось детальніше чому це маніпуляція і наскільки активно окупанти проводять агресивну русифікацію на захоплених територіях.

На окупованих територіях Харківської області з 1 вересня так звана “влада” розпочала навчальний рік та “загнала” школярів за парти. В серпні стало відомо, що президент країни-окупанта доручив уряду росії виплатити 10 тисяч рублів одночасно одному з батьків школярів у контрольованих рф частинах Херсонської, Запорізької, Харківської, Луганської та Донецької областей. Умовою отримання виплати є факт того, що дитина до 15 вересня приступить до навчання за російськими програмами.

Починаючи з травня цього року, окупанти на Харківщині підкреслювали, що навчання в школах буде за російськими програмами та російськими стандартами. Саме для цього делегації вчителів з окупованих територій Харківської області їздили на так звану “перекваліфікацію” у росію.

Ще 21 травня цього року на ресурсах російських пропагандистів з’явилась заява так званого “голови віськово-цивільної адміністрації окупованих територій Харківської області” Віталія Ганчева, в якій він зазначає, що школи з 1 вересня перейдуть на російські стандарти освіти. Також Ганчев з жалем тоді зазначив, що за тридцять років в Україні виросло не одне українізоване покоління, яке не знає історії та російської мови. Ще в травні, Ганчев заявив, що треба замінити усі українські підручники та методичні посібники на російські.

На початку липня той же Ганчев ще раз повторив, що школи на окупованих територіях переходять на російські стандарти.

В серпні цього року перший заступник міністерства просвітництва росії Олександр Бугаєв зазначив, що головне завдання окупантів – це інтеграція в загальноросійський освітній простір усіх шкіл Харківської області.

На пропагандистських ресурсах окупантів, на телеграм-сторінках так званої “влади” Вовчанська, повідомлялось в кінці серпня, що партія “єдина росія” поставила завдання на захоплених територіях Харківщини – розробити план щодо поетапної русифікації шкіл і дитячих садків Вовчанська.

Також окупанти не привохувували, що вже вилучили всі підручники на українській мові.

Як повідомляють в Kharkiv Today, так звана “влада” на окупованих територіях Харківщини, побудувала освітній процес на знищенні українських книжок у бібліотеках, ідеологічній “обробці” вчителів та вихованні дітей в ненависті до України. Ще у квітні, на початку окупації, російські військові топили зайняті хати у селах Борівської громади книгами зі шкільних бібліотек. В липні Борівська селищна рада повідомляла, що шкільні бібліотеки сусіднього Куп’янського району вже отримали розпорядження від окупаційної влади скласти реєстр усіх наявних у них книг, виданих з початку 1991 року, та утилізувати їх. Знищенню підлягали навіть казки та дитячі ілюстровані книжки, де майже немає тексту.

Окупанти планують російську мову викладати в школах 5 годин на тиждень. Українська мова зберігатиметься лише як факультатив і її викладатимуть 2 години на тиждень. Предмет “Захист України” на окупованих територіях Харківської області, зокрема у Вовчанську, припинить своє існування, а на заміну предмету “Історія України” буде впроваджено предмет “Історія російської федерації”. Класи з навчанням на українській мові будуть замінені на “російськомовні” класи. Українська література збереже своє існування лише на російській мові. Також буде введений предмет під назвою “російська творчість (російська література)”. Усі записи в журналах та щоденниках учнів будуть вестись виключно на російській мові.

Ось так школярі на окупованих територіях Харківської області “самі обирають російську – мовою навчання”. Насправді, окупанти знищують українські підручники та методичні посібники, книги з історії України, книги українських письменників, а українську мову в школах роблять факультативом.