У Харкові уклали договори на встановлення ще дев’яти зупинок-укриттів загальною вартістю 7 мільйонів

КП “Міськелектротранссервіс” уклав протягом 14-15 листопада ще дев’ять договорів з компанією “Сітірейл Технолоджі” на придбання швидкоспоруджуваних павільйонів – тимчасове укриття «ЗАХИСТ».

Про це стало відомо з сайту “Прозорро”.

Всі зупинки-укриття купують за ціною 783 тисячі гривень. Загальна вартість дев’яти цих зупинок складає 7 млн. грн.

Ще 28 жовтня цього року на сайті Харківської міськради повідомлялось, що встановлені вже 10 подібних зупинок.

Як повідомляв раніше ХАЦ, в жовтні цього року було укладено перші шість договорів на встановлення зупинок-укриттів. Тоді п’ять зупинок були по 783 тис. грн, і одна коштувала 1,06 млн. грн.

На початку листопада було укладено ще чотири договори загальною вартістю 3,13 млн. грн.

Поки 19 зупинок обійшлись Харкову у 15,2 млн. грн. Як стало відомо з порталу публічних фінансів, на рахунки “Сітірейл Технолоджі” за зупинки вже заплатили 4,2 млн. грн.

В цьому році в бюджеті міста передбаченно 17,5 млн. грн. на ці зупинки-укриття “ЗАХИСТ”. Тобто окрім вже 19 зупинок на які укладені договори, ще коштів вистачить на три нових. Всього – 22 зупинки-укриття типу “ЗАХИСТ”.

В цей раз встановлять зупинки по вул. Академіка Павлова, 59, вул. Привокзальна, 1, просп. Ювілейний, 32/186, просп. Гагаріна, 157/6, просп. Героїв Харкова, 94, вул. Академіка Павлова, 323а, вул. Гвардійців-Широнінців, 33, бульв. Сергія Грицевця, 11 та просп. Ювілейний, 49/8. Ці дев’ять зупинок мають встановити до 31 грудня 2022 року.

Нагадаємо, що першу зупинку-укриття в Харкові встановили ще в серпні, але договорів в системі “Прозорро” на той момент не було.

Тоді мер Харкова Ігор Терехов розповів, що зупинка має бути оснащена прямим зв’язком з диспетчером, безкоштовним Wi-Fi, а також екраном, за допомогою якого пасажири зможуть побачити громадський транспорт, що під’їжджає. В укритті можуть розміститися близько 30 людей. Однак воно має модульну конструкцію, тому залежно від району та пасажиропотоку розміри укриття можуть змінюватися.

У пресслужбі міськради зазначали, що для встановлення перших безпечних зупинок у Харкові визначили 25 локацій, на яких на транспорт чекає найбільша кількість людей. Всі ці зупинки також будуть обладнані безкоштовним інтернетом.

Ще 28 жовтня цього року на сайті Харківської міськради повідомлялось, що встановлені вже 10 подібних зупинок.

Раніше ми повідомляли, що договори укладені на встановлення 10 зупинок за такими адресами: вул. Кузнечна, 1/41 (дві одиниці), просп. Гагаріна, 244, вул. Героїв Праці, 49, просп. Науки, 43 (дві одиниці), просп. Ювілейний, 85, просп. Перемоги 75, просп. Гагаріна 30, просп. Академіка Курчатова, 4б та вул.Ромашкіна, 1

Щодо компанії “Сітірейл Технолоджі”, то це постійний контрагент КП “Міськелектротранссервіс”. Саме у нього комунальники замовляли прозорі зупинки.

Раніше ХАЦ писав про те, що в цій приватній компанії, яка отримує десятки мільйонів бюджетних підрядів, працюють саме робітники КП “Міськелектротранссервіс”. 

Зараз директором “Сітірейл Технолоджі” є Вадим Сінгуцький, а засновником Віка Пушкаренко. Сінгуцький був директором фірми, яка заробляла на ремонті трамвайних переїздів у Харкові.

Щодо Віки Пушкаренко, то вона є співзасновником ТОВ “МФ-Тат”. Її партнером у цій компанії є Владислав Шкурко, син заступника директора КП “ХРБП” Ігоря Шкурко. Раніше засновником фірми був сам Ігор Шкурко.

Раніше ХАЦ робив матеріал щодо досвіду різних країн у встановленні мобільних захисних споруд.

—————————————

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.