Скільки коштують зупинки-укриття у Харкові: стало відомі вартість та підрядник

КП “Міськелектротранссервіс” уклав сім угод з компанією “Сітірейл Технолоджі” на придбання швидкоспоруджуваних павільйонів – тимчасове укриття «ЗАХИСТ».

Про це стало відомо з сайту “Прозорро”.

Варто зазначити, що майже всі зупинки-укриття купують за ціною 783 тисячі гривень, окрім однієї – вартість якої складе понад мільйон гривень.


Нагадаємо, що першу зупинку-укриття в Харкові встановили ще в серпні, але договорів в системі “Прозорро” не було.

Тоді мер Харкова Ігор Терехов розповів, що зупинка має бути оснащена прямим зв’язком з диспетчером, безкоштовним Wi-Fi, а також екраном, за допомогою якого пасажири зможуть побачити громадський транспорт, що під’їжджає. В укритті можуть розміститися близько 30 людей. Однак воно має модульну конструкцію, тому залежно від району та пасажиропотоку розміри укриття можуть змінюватися.

У пресслужбі міськради зазначали, що для встановлення перших безпечних зупинок у Харкові визначили 25 локацій, на яких на транспорт чекає найбільша кількість людей. Всі ці зупинки також будуть обладнані безкоштовним інтернетом.

За даними договорів в системі “Прозорро”, зупинки будуть встановлені за адресами: вул. Кузнечна, 1/41 (дві одиниці); проспект Гагаріна, 244; вул. Героїв Праці, 49; проспект Науки, 43 дві одиниці); проспект Ювілейний, 85. Зупинки мають бути встановлені до 21 листопада. 

Щодо компанії “Сітірейл Технолоджі”, то це постійний контрагент КП “Міськелектротранссервіс”. Саме у нього комунальники замовляли прозорі зупинки.

Раніше ХАЦ писав про те, що в цій приватній компанії, яка отримує десятки мільйонів бюджетних підрядів, працюють саме робітники КП “Міськелектротранссервіс”. 

Зараз директором “Сітірейл Технолоджі” є Вадим Сінгуцький, а засновником Віка Пушкаренко. Сінгуцький був директором фірми, яка заробляла на ремонті трамвайних переїздів у Харкові.

Щодо Віки Пушкаренко, то вона є співзасновником ТОВ “МФ-Тат”. Її партнером у цій компанії є Владислав Шкурко, син заступника директора КП “ХРБП” Ігоря Шкурко. Раніше засновником фірми був сам Ігор Шкурко.

Раніше ХАЦ робив матеріал щодо досвіду різних країн у встановленні мобільних захисних споруд. 

—————————————

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.