Харківська міськрада уклала три договори на 112 мільйонів щодо ремонту Весніна

Департамент житлово-комунального господарства Харківської міськради протягом жовтня цього року уклав три договори на загальну суму в 112 млн. грн. щодо ремонтних робіт на вулиці Весніна. Про це стало відомо з системи публічних закупівель “ProZorro”.

На 41,6 млн. грн. 17 жовтня уклали договір з ТОВ «Харківське спеціалізоване монтажно-експлуатаційне підприємство» щодо реконструкції мереж зовнішнього освітлення по вул. Весніна на ділянці від вул. Пушкінської до в-ду Трінклера. Власником та керівником фірми є Олег Бєлєньков.

4 жовтня уклали договір на 56,9 млн. грн. з Акціонерним товариством “Харківобленерго” щодо послуг з перевлаштування об’єктів електроенергетики по вул. Весніна на тій же ділянці, від вул. Пушкінської до в-ду Трінклера.

І нарешті на 13,5 млн. грн. уклали договір з ПАТ “Трест Житлобуд-1” щодо поточного ремонту тротуарів вздовж вул. Весніна (на ділянці від вул. Чернишевської до вул. Пушкінської).

Вказано, що строк виконання всіх трьох договорів – до 21 листопада цього року.

Нагадаємо, що Харківський антикорупційний центр вже повідомляв, що Департамент житлово-комунального господарства Харківської міськради протягом серпня-листопада цього року сплатив вже 93,6 млн. грн. на рахунки ПАТ “Трест Житлобуд-1” за поточний ремонт вулиці Весніна. Серед ділянок щодо яких були укладені договори і відбулись проплати – поточний ремонт самої вул. Весніна, а також ремонт перехрестя вул. Весніна та вул. Алчевських, Весніна та Пушкінської, а також – Весніна, площі Першого травня та Дизайнерського провулку.

З Весніна прибрали трамвайні колії (трамвай у мерії планують замінити електробусами).

Нагадаємо, що спочатку Харківська міськрада запевняла, що на Весніна буде впроваджено реверсивний рух трамваїв (тобто залишать одну колію). Проти цього тоді активно виступали експерти та активісти міста.

До повномасштабного російського вторгнення в Україну, на реконструкцію трамвайної колії по вул. Весніна та втілення реверсивного руху планували виділити 200 млн. грн. І це не враховуючи Журавлівський спуск. В 2021 році був укладений один договір на 81 млн. грн., з турецьким консорціумом “Блек Сі Консорціум” (оточення Олександра Ярославського). В системі “ProZorro” до сих пір відсутня інформація стосовно того, що цей договір було розірвано.

—————————————

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.