Департамент капітального будівництва Харківської ОДА уклав три угоди щодо відновлення будинків у Дергачах на загальну суму 28,1 млн грн. Всі угоди підписані з фірмами, які до цього не вигравали багатомільйонних підрядів через “Прозорро”.
Про це стало відомо під час моніторингу сайту “Прозорро”.
Найбільша угода стосується капітального ремонту багатоквартирного житлового будинку по вулиці Центральній,5 у Дергачах. Угоду вартістю 11,5 млн грн підписали з ТОВ “ГРГ-Групз”.
Єдиним конкурентом на торгах було ТОВ “Сенсторг”.
Директором та засновником ТОВ “ГРГ-Групз” є Олександр Лук’янов. Минулого року ХАЦ згадував, що ця фірма постачала будівельні матеріали для КП “Харківсье ремонтно-будівельне підприємство” під час проведення відновлювальних робіт.
Обладнання ця фірма орендує у ТОВ “Денком” Олександра Дабагяна.
Крім того, Департамент замовив аварійно-відновлювальні роботи багатоквартирного житлового будинку по вулиці Центральна, 3 вартістю 10,26 млн грн.
Угоду підписали з ТОВ “Дрогон-Еко”. З травня 2023 року директором та засновником підприємства стала Юлія Кореняк.
За даними “Прозорро”, до цієї угоди ТОВ “Дрогон-Еко” підряди не вигравало. В якості досвіду фірма надала копію договору на ремонт покрівлі у житловому будинку Основ’янського району. Цікаво, що цей договір підписали за кілька днів після створення фірми. Замовником було ТОВ “Спецбудпро” Ігоря Власова.
Ще один договір, який підтверджує досвід, також був укладений за кілька днів після реєстрації підприємства. Мова йде про заміну вікон в одному з приміщень на вулиці Полтавський шлях. Замовником значиться ТОВ “Голден Констракт” Ігоря Шулдака.
Третя угода підписана на капітальний ремонт багатоквартирного житлового будинку по вул. 23 Серпня, 18 у Дергачах. Вартість робіт – 6,49 млн грн. Підрядником стало ТОВ “Науково-виробнича фірма “Артос”.
Директором та засновником фірми є Костянтин Ляшенко.
Щодо досвіду, то фірма надала три договори з комерційними структурами. Один з договорів – це субпідрядні роботи з реконструкції фізкультурно-оздоровчого комплексу у Пісочині, а саме будівництво прибудови з басейном. Генпідрядником робіт є ТОВ “Строй Інжінірінг Девелопмент”. Цікаво, що у тендерній документації ТОВ “Строй Інжінірінг Девелопмент” вказало 5 субпідрядників, але ТОВ “Науково-виробнича фірма “Артос” серед них не було.
Привертає увагу, що в кошторисних пропозиціях всіх трьох підрядників ціни на будматеріали є ідентичними до копійки. Так, на брус, вікна, дверні блоки у всіх фірм, які нібито не пов’язані з один одним, але змогли встановити однакові ціни.
Також звертає увагу і ціна на віконні блоки – понад 7000 гривень за квадратний метр.
Для порівняння КП “Зміївське ВУЖКГ” купувало віконні блоки по 4-5 тисяч гривень за квадратний метр. В договорі вказані розміри вікон та ціни за кожне з них.
Для порівняння Пісочинська селищна рада також купувала вікна у ТОВ “ГУД ВІН ХХІ”. Вони у звіті вказали параметри вікон та фурнітури, яку купують. Щодо вартості вікон, то в середньому один квадратний метр коштував трохи дорожче за чотири тисячі гривень.
Виконавчий комітет Роганської селищної ради також уклав угоду щодо придбання вікон саме з ТОВ “ГУД ВІН ХХІ” на суму понад півмільйона гривень. Більшість вікон у Рогані купують по 4000 гривень за квадратний метр.
Раніше чиновники Департаменту капбудівництва віддали понад шість мільйонів гривень на ремонт будинку після російського обстрілу нещодавно зареєстрованому підприємцю, з кримінальним бекграундом та ризиком, що його рахунки заблокують.
ХАЦ_контроль