Колаборанти Харківщини: хто отримав підозри від прокуратури за останні три місяці?

ХАЦ продовжує виявляти та публікувати імена тих, хто йшов на співпрацю з російськими окупантами в Харківській області. А також відслідковувати чи отримали вони підозри у колабораційній діяльності.

В період з 1 вересня по 30 листопада 2022 року прокуратура винесла підозри 12 колаборантам Харківщини. Під варту були відправлені дві людини, які пішли на співпрацю з окупантами. Імена 4 колаборантів, які отримали підозри від прокуратури раніше публікував ХАЦ. 

Зокрема, підозру у колабораційній діяльності отримала  головна спеціалістка з питань освіти відділу з питань гуманітарної політики Борівської селищної ради Віта Василець. Правоохоронці встановили, що під час окупації селища Борова Ізюмського району чиновниця підтримувала укріплення російської влади.

У червні колаборантка, перебуваючи у районному будинку культури, під час проведення наради за участю працівників освіти проголосила про призначення себе на посаду т.зв. «начальника отдела образования» в окупаційній адміністрації.

Після цього псевдоочільниця повідомила колегам про підготовку до початку навчального процесу за програмою рф.

Також заочно повідомлено колишньому меру Ізюма Олександру Божкову про підозру у колабораційній діяльності. ХАЦ в липні цього року повідомляв, що Божков став так званим “керівником” центральної районної лікарні в окупованому Ізюмі.

Крім цього, прокуратура повідомила про підозру мешканцю смт Чкаловське, про якого ще в вересні цього року повідомляв ХАЦ. Азов Олексій Володимирович за даними слідства погодився зайняти посаду старости селища Чкалівське. Як вказують слідчі, з початку окупації населеного пункту Олексій Азов активно співпрацював з російськими представниками. І окупанти йому «віддячили» — запропонували посаду «голови» Чкаловської ОТГ, на що колаборант погодився. Свої функції псевдоочільник почав виконувати з березня. Після деокупації Харківщини його затримали правоохоронці. Наразі підозрюваний перебуває під вартою.

І наостанок, в суд передали справу координаторки штабу партії “єдина росія” в Куп’янську, про яку повідомляв ХАЦ. Це 20-річна Анна Євсюкова, яка  активно підтримувала «руський мир» під час окупації Куп’янська. Євсюкова брала участь в різноманітних російських пропагандистських відео, де вона розповідала як їй подобається працювати на окупантів.
Раніше ХАЦ вже публікував імена колаборантів, які отримали підозри від прокуратури з початку повномаштабного вторгнення.