Кримінального авторитета з Вовчанську та депутатку з Куп’янська відправили у СІЗО за допомогу окупантам

Cуди продовжують виносити міри забезпечення стосовно мешканців Харківської області, яких підозрюють у співробітництві з окупантами.

Зокрема, міру забезпечення щодо тримання під вартою винесли стосовно Дмитра Чигринова з Вовчанську.

Раніше ХАЦ писав, що прокуратура заочно винесла йому підозру. ЗМІ називають 44-річного Дмитра Чигринова місцевим кримінальним авторитетом на прізвисько “Чиж”.

В 2016 році, поліція оголошувала Дмитра Чигринова у розшук за скоєння у 2014 році злочинів, передбачених ч. 2 ст. 187 (розбій) Кримінального кодексу України. За даними ЗМІ, переховувався Чигринов від органів слідства в росії. За даними слідства, тоді Дмитро Чигринов у складі групи осіб напав на двох чоловіків і відібрав у них золоті прикраси та 3,5 тисячі доларів.


Також ЗМІ повідомляли, що Дмитро Чигринов входив у банду вовчанських контрабандистів (група осіб, яку і звинувачували у розбії 2014 року), яка у 2016 році у різні райони Харківської області поставила неякісний алкоголь (“палену горілку”), внаслідок вживання якого загинули мінімум 23 людини.

Тепер  за даними слідства, Чигринов налагодив співпрацю з представниками рф. Він організовує діяльність дислокованих у Вовчанську вийськових формувань окупаційних війск, забезпечує їх матеріальними ресурсами. Крім того, Чигринов організував розграбування однієї з військових частин Нацнвардії України, м’ясокомбинату та автозаправних станцій. Встановлено, що Чигринов в березні 2022 року організував збір підписів за відставку діючого міського голови Вовчанська, Анатолія Степанця, та здійснив показове підняття прапора рф на флагшток біля Будинку культури Вовчанської міськради.

У суді Чигринов пояснив, що “тривалий час перебував в полоні у військових російської федерації, які застосовували до нього фізичне насилля, у зв`язку з чим у нього погіршився стан здоров`я. Крім того вказав, що винним себе визнає у наданні жителям м.Вовчанська гуманітарної допомоги, яку купував за власні кошти, інших протиправних дій не вчиняв”.

Крім того, суд заарештував на два місяця директорку ПП “Аркада” (стоматклініка), депутатку Куп’янської міськради (ОПЗЖ) Валентину Кобелєву.


Правоохоронці, спираючись на покази свідків, вважають, що Кобелева взяла участь в позачерговому засіданні Куп`янської міської ради, в ході якого вирішувалось питання щодо сприяння російським окупаційним військам.

Крім того, нібито Кобелева допомагала розселяти окупантів у приміщеннях,які належать комунальним підприємствам «Куп`янський водоканал” та «Куп`янські теплові мережі», при цьому забезпечивши їм постачання продуктів харчування та спеціальною технікою комунальних закладів для будівництва військових інженерно-фортифікаційних споруд зс рф.

Особисто депутатка свою провину спростовує.
“у жодних сесіях КМР після 24.02.2022 участі не приймала, а показання свідків з цих питань є неправдивими”, – заявила Кобелева під час судового засідання.
Але суд вирішив, що показів свідків достатньо і затримав депутатку.