Четверо мешканців Харківщини, які отримали керівні посади від окупантів, опинилися в СІЗО

Київський районний суд міста Харкова відправив у СІЗО відразу чотирьох мешканців області, яких підозрюють у співпраці з окупантами у Балаклії.

Зокрема, серед затриманих Олег Калайда.

За даними судового реєстру, він виконував обов’язки начальника т.зв «народної міліції м. Балаклія».

У Балаклії Калайда організовував службову діяльність працівників, чергування на об`єктах критичної інфраструктури, в тому числі спільно з представниками окупаційних військ. Він співпрацював з окупантами до звільнення міста 10 вересня.

Ще у січні калайда шукав роботу та розміщував резюме. І знайшов у вигляді співпраці з окупантами. Калайда майже 20 років працював у правоохоронних органах в Балаклії. Пізніше був керівником служби безпеки на підприємстві “Курганський бройлер”.

Олега Калайду затримали 10 вересня. 

Фото: ФБ Юрій Бутусов

Його захопив у полон батальйон “Донбас” 15-го полку Нацгвардії України. Разом із Калайдою були схоплені два кадрові російські військові та четверо “мобілізованих” з ОРДЛО.

Окрім Калайди, на два місяці в СІЗО відправили жінку, яка погодилася отримати від окупантів посаду старости села Василенкове Шевченківської територіальної громади 

За даними судової ухвали, з червня по вересень жінка відвідувала окупаційну адміністрацію держави агресора в Балаклії та приймала участь у засіданнях окупаційної влади. За даними порталу “Судова влада”, підозрюваною звати Олена Марченко. Вона народилася у місті Павлоград 

Ще одним затриманим виявився уродженець селища Чкалівське, який, за даними слідства, погодився зайняти посаду старости селища Чкалівське. За даними порталу “Судова влада”. підозрюваного звати Азов Олексій Володимирович.

Крім того, черговим затриманим став менеджер фірми “Азімут-Вет”, який погодився бути призначеним окупантами на посаду старости села Вербівка Ізюмського району. З липня по вересень він відвідував окупаційну “адміністрацію” держави агресора в м. Балаклії. за даними порталу “Судова влада”. звати підозрюваного Микола Темний.