Стало відомо кого окупанти призначили керувати освітою у Боровій

Кураторкою від окупантів переходу на “російські стандарти освіти” в окупованій Борівській громаді є Віта Василець.

Про це “Харківському антикорупційному центру” стало відомо з власних джерел.

За інформацією Борівської селищної ради, окупаційна влада продовжує підготовку галузі освіти до роботи у новому навчальному році за російськими програмами та підручниками. Батьків дітей шкільного віку активно агітують подавати заяви на навчання у школах, начебто щоб попередньо порахувати кількість класів, необхідних підручників, вчителів тощо.

Останнім часом на окупованій Борівщині помітно збільшилась кількість переселенців  з педагогічною освітою, які згодні працювати у місцевих школах на умовах окупантів.

Як вдалося дізнатися “ХАЦ”, керує освітнім процесом від окупантів Віта Василець, яка до початку вторгнення працювала головним спеціалістом відділу з питань гуманітарної політики селищної ради. До проведення децентралізації Віта Василець була керівником відділу освіти у Борівській РДА.

За даними ХАЦ, саме Василець організовує процес відправлення вчителів на навчання “за російськими стандартами”. При цьому сама Василець шукає можливість отримати для своєї доньки український атестат, бо розуміє, що “папірці” окупантів не мають ніякої юридичної сили.

Крім того, на посаду директора школи від окупантів претендує Оксана Калмикова, яка викладала англійську мову та вела гурток “Розмаїття кольорів” в місцевому будинку дитячої та юнацької творчості.

Також, за даними джерел, до колаборантів долучилася заступник селищного голови Олена Шевелева, яка навчалася у росії.

На даний час, колаборанти намагаються вмовити мешканців громади, які залишилися на окупованих територіях, писати заяви на навчання дітей у школі “за російською програмою”.

Раніше ХАЦ вже писав про колаборантів-освітян у Куп’янську.