Прокуратура заочно повідомила про підозру двом лісникам в державній зраді. Про це стало відомо з релізу облпрокуратури.

Лісників з Борової підозрюють в організації передачі деревини для окупаційної влади.

Як вдалось встановити Харківському антикорупційному центру, мова йде про 36-річного майстра лісу Борівського лісництва ДП “Куп’янське лісове господарство” Привалова Олександра Олександровича та 64-річного старшого майстра лісу Борівського лісництва ДП “Куп’янське лісове господарство” Бєліка Олексія Сергійовича. Про це стало відомо з сайту Офісу Генпрокурора України.

Обох підозрюють за фактом державної зради, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). 

За даними слідства, Бєлік добровільно обійняв так звану посаду «старшего мастера леса Боровского лесничества» (смт. Борова та наближені до нього села та селища – колишній Борівський район), незаконно створеного на базі українського держпідприємства. Він організовував заготівлю деревини та передавав її російським загарбникам для облаштування бліндажів та інших фортифікаційних споруд проти ЗСУ.  

Фото – Харківська обласна прокуратура

Бєлік працював старшим майстром лісу з листопада 2017 року.

Привалов став при окупантах «лесничим» у фейковому лісництві та сприяв передачі українського лісу для потреб окупаційної влади. В тексті підозри Привалову вказано, що він фактично очолив Борівське лісництво та керував роботою структурного підрозділу та підлеглих працівників. За вказівками Привалова, деревина, що перебувала на балансі ДП “Куп’янське лісове господарство”, передавалась окупантам.

Привалов працював майстром лісу Борівського лісництва ДП “Куп’янське лісове господарство з липня 2017 року.

Також на сайті Офісу Генпрокурора України опублікована підозра в колабораційній діяльності (ч.5 ст.111-1 КК України) 40-річному Малєєву Івану Миколайовичу.

Малєєв з липня по вересень минулого року обіймав так звану посаду “и.о. начальника управления лесного хозяйства ВГА Купянского района Харьковской области”.

В тексті підозри вказано, що Малєєв керував галуззю лісового господарства на окупованій територій Куп’янського району та наближених до нього населених пунктів.

___________________

«Ця  публікація  була розроблена «Харківським антикорупційним центром» в рамках програми IWPR «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй Великої Британії. Зміст цієї публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Уряду Великої Британії чи Інституту висвітлення війни та миру».