Суд визнав винним у колабораційній діяльності чергового так званої народної поліції Борової Ізюмського району” під час російської окупації та призначив йому покарання у виді 13 років позбавлення волі, з конфіскацією майна, яке є його особистою власністю. Про це стало відомо з вироку Котелевського райсуду Полтавської області від 3 травня.

Як вдалось встановити Харківському антикорупційному центру, мова йде про уродженця с. Галаганівка Снигирівського району Миколаївської області Сокирка Анатолія Олексійовича.

Також суд позбавив Сокирка права обіймати посади в правоохоронних органах, органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що надають публічні послуги строком на 13 років.

Як вдалось дізнатись з вироку суду, з 15 травня по 21 липня 2022 року Сокирко добровільно займав посаду «чергового чергової частини» незаконного правоохоронного органу «народної поліції» в смт. Борова Ізюмського району. В обов’язки “чергового” входило здійснення контрольно-пропускного режиму у відділі так званої «народної поліції», охорона адміністративної будівлі та супроводження затриманих. Вказані обов`язки він здійснював у період часу з 08:00 год. до 08:00 год. наступного дня та заступав через одну добу.

Допитаний в судовому засіданні Сокирко свою вину не визнав. Як пояснив обвинувачений в судовому засіданні, Борову було окуповано в квітні минулого року і на той час він працював у приватного підприємця. Одного разу він підійшов до так званого “коменданта Борової” для отримання перепустки, оскільки паспорт був втрачений, а було лише свідоцтво про народження і трудова книжка. “Комендант” запропонував звернутися до “поліції”. Звернувшись туди, йому було запропоновано іти на роботу до цієї «народної поліції», оскільки у його трудовій книжці був запис про роботу у поліції. Ця пропозиція начебто була висловлена з погрозою «неприємностей» і психологічним тиском.

Як запевняє Сокирко, він боявся за своїх близьких і тому погодився на співпрацю. Як вказує “черговий”, зброї, бронежилета, посвідчення та спецзасобів у нього не було. Заробітну плату отримував у якості гуманітарної допомоги, продуктами харчування. Додав також, що до жителів смт Борова ставився добре, фізичну силу не застосовував. В кінці липня пішов з “роботи” та деякий час працював охоронцем у місцевому пенсійному фонді. Обвинувачений наголошує, що погодився співпрацювати з окупантами під примусом, а не добровільно.

#хац_контроль