Суд дозволив скасувати арешт на 250 тис. євро та 250 тис дол., які були знайдені під час огляду банківської ячейки. На думку слідства ці гроші належать спільно директору КО «Дошкільне харчування» та одному підприємцю та набуті злочинним шляхом.
Про це йдеться в ухвалі Жовтневого районного суду міста Харкова.
Мова йде про справу щодо завищення цін на поставках продуктів харчування в дитячі садочки Харкова. Влітку прокуратура повідомляла, що було привласнено 5 млн грн. Слідство вважає, що директор комунальної організації “Дошкільне харчування”, яке спеціалізується на постачанні продуктів харчування в дитячі садочки, створив схему, до якої залучив посадовців міськради та ФОПів. Схема дозволила поставляти молоко, молочні продукти, сир, сметану, вершкове масло для дітей за завищеними цінами.
Управління освіти різних районів міста проводили аукціони щодо постачання продуктів харчування в дошкільні заклади. Директор комунальної організації сприяв тому, щоб переможцями аукціонів визначались саме необхідні ФОПи, а в подальшому з ними укладались договори на поставку продуктів.
В рамках слідчих дій, правоохоронці оглянули банківську ячейку та виявили 250000 доларів США та 250000 євро.
В той час представник фігурантів у суді заявив, що це кошти родичів, які мали можливість заощадити вказану суму, адже протягом п’яти років спільно заробили 15,976 млн грн.
Тож суд скасував арешт на ці кошти.
Нагадаємо, що Харківський антикорупційний центр опублікував ще 18 січня 2018 року розслідування щодо того, як люди головного по дошкільному харчуванню харківської мерії, керівника комунальної організації «Дошкільне харчування» Юрія Насонова, монополізували постачання молока та молочних продуктів у дитячі садки Харкова. Постачали вони цю продукцію в дитячі садочки по завищеним цінам.
Слід зазанчити, що 3,5 роки, що минуло після розслідування ХАЦ, ситуація кращою не стала. ФОПи з оточення Юрія Насонова продовжують поставляти на десятки мільйонів гривень в різні райони міста продукти за завищеними цінами.
Серед ФОПів з оточення Насонова, найбільше за 2018-2021 роки поставок зробили:
Ще станом на січень 2018 року, люди керівника комунальної організації «Дошкільне харчування» Юрія Насонова фактично монополізували постачання молока до дитячих садочків Харкова. Й в цьому їм добряче допомогли у управління освіти адміністрацій районів.
- ФОП Свиридов Геннадій Сергійович – молоко, вершки – 14,59 млн. грн. – Московський, Немишлянський райони.
- ФОП Юхно Владислав Валерійович – молоко – 12 млн. грн. – Шевченківський, Московський, Київський.
- ФОП Шокуров Роман Сергійович – молоко, вершкове масло, сметана, молочні продукти – 11 млн. грн. – Індустріальний, Новобаварський, Московський, Основ’янський.
- ФОП Маляр Валерія Вікторівна – молоко, вершки – 7,9 млн. грн. – Московський, Індустріальний, Київський.
Коли представники місцевої влади готують торги під конкретного переможця це кидається в очі. Особливо, коли головний набувач вигоди працює керівником комунального закладу.
Вже у тендерній документації, яку управління освіти писали ніби «під копірку», були виписані вимоги, які не дозволяли збільшити конкуренцію.
Так, учасник торгів мав би мати у наявності спеціалізований автотранспорт: рефрижератори (не менше 4-х одиниць). Чому чотири, а не десять? Мабуть, тому що перспективний переможець мав їх лише чотири.
Наявність спецавтотранспорту – це нормальна вимога, але коли ставлять кількість, то виникають питання. Тим більше, що кількість рефрижераторів ніяк не залежала від кількості дошкільних закладів, куди потрібно возити продукцію чи площі району.
Крім того, організатори вимагали аналогічні договори, укладені не менше ніж з трьома замовниками, що підтверджують досвід постачання учасником готових швидкопсувних продуктів харчування до закладів дошкільної освіти протягом не менш ніж 10 місяців до кожного із замовників.
Це означає, що ніхто крім тих, хто вже постачав продукти до дитячих садків Харкова, або області, не зможе прийняти участь. А подібний досвід є лише у тих, хто близький до керівника установи з назвою «Дошкільне харчування».
Вимагати аналогічний договір згідно закону – це нормальна практика, але ставити додаткові вимоги – це вже дискримінація.
Переможцями «тендерів» були частіше ФОПи Насонов, Юхно, Свиридов, Маляр, Рябченко, Швидка, Шокуров.
Всі ці підприємці використовували документи на автомобілі-рефрижератори, які записані на Тамару Теслюк. Остання відома, як бухгалтер ПП «Гермес». Ця фірма належить Юрію Насонову – керівнику КО «Дошкільне харчування» Харківської міськради.
Всі підприємці з цієї когорти для роботи використовують склад на вул. Верстатобудівельна, 2, де приміщення належить ПП «Гермес» Насонова.
—————————————
Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.