Постачання молока у харківські школи за завищеними цінами: нові подробиці справи

Харківські правоохоронці вважають, що у схемі з постачання молока за завищеними цінами до харківських шкіл використовували співробітників КО «Дошкільне харчування».

Про це йдеться в ухвалі Жовтневого районного суду міста Харкова.

Нагадаємо, що ще в 2018 році ХАЦ опублікував розслідування про те, що люди керівника комунальної організації «Дошкільне харчування» Юрія Насонова фактично монополізували постачання молока до дитячих садочків Харкова.

Влітку прокуратура повідомила про обшуки в Харківській міськраді щодо завищення цін на поставках продуктів харчування в дитячі садочки міста Харкова.

За даними прокуратури, було привласнено 5 млн. грн. Слідство вважає, що директор комунальної організації, яка спеціалізується на постачанні продуктів харчування в дитячі садочки, створив схему, до якої залучив посадовців міськради та ФОПів. Схема дозволила поставляти молоко, молочні продукти, сир, сметану, вершкове масло для дітей за завищеними цінами.

Зараз, завдяки судовій ухвалі, з’явилися нові подробиці. Зокрема, слідство встановило, що в схемі брали участь юристконсульти, які є штатними співробітниками КО «Дошкільне харчування». Зокрема, ці юристи готували технічну документацію для ФОП, які брали участь в схемі, а також тримали зв’язок з керівництвом управлінь освіти різних районів.

Також в документах вказано, що за юридичною адресою ПП «Гермес» Юрія Насонова, на першому поверсі житлового будинку розташоване приміщення із вивіскою «Юридична консультація державні закупівлі. Адвокати, юристи», в якому здійснювали супроводження діяльності насонова адвокатом Теслюк А.С., адвокатом Кріуліним К.В. та іншими юристами.

Варто відзначити, що ФОП Теслюк А.С має укладених договорів на постачання продуктів зі школами обласного підпорядкування на суму понад 10 млн грн.  

Ще один забавний факт. Всі підприємці, яких брали участь у схемі, використовували документи на автомобілі-рефрижератори, які записані на Тамару Теслюк. Остання відома, як бухгалтер ПП «Гермес».

Зараз слідство триває, а Насонов вже 10 років продовжує очолювати комунальну установу.