СБУ оголосила підозру фігурантам закупівлі програмного забезпечення для БПЛА, про що першим повідомив ХАЦ

Правоохоронці зафіксували мільйонні збитки, які були завдані бюджету Харкова під виглядом закупівлі програмного забезпечення для безпілотників. ХАЦ повідомив про цю закупівлю ще взимку.

Зокрема, ХАЦ писав, що управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів Харківської міськради у грудні заплатило ФОП Зайцев Віталій Єгорійович 3,05 млн гривень за надання послуг з розробки програмного забезпечення для БПЛА. Керівником управління була Вікторія Грецька-Миргородська.

Усі угоди підписали без проведення відкритих торгів.

Зараз пресслужба облуправління СБУ повідомила, що за даними слідства, до протиправної оборудки причетні 45-річна заступник директора одного з департаментів Харківської міської ради та 51-річний приватний підприємець, який здійснює діяльність у сфері комп’ютерного програмування та інших ІТ-технологій.

За даними правоохоронців, ділки розробили злочинний план, за яким підприємець мав виступити розробником пакетів програмного забезпечення для БПЛА літакового типу, а чиновниця – придбати це програмне забезпечення за бюджетні кошти. 

“При цьому міська влада не мала ані реальних потреб у закупівлі такого софту, ані фактичної можливості для подальшого його використання, адже жодного такого безпілотника на балансі Харківської міської ради немає. Про допомогу українським військовим у придбанні програм для бойових БПЛА також мова не йшла”, – йдеться у повідомленні СБУ.

Частину грошей, які отримав підприємець, він використав на придбання у вітчизняних програмістів для себе особисто аналогічного програмного забезпечення, яким “поділився” з міськрадою, а частину перевів у готівку та розділив між собою та чиновницею.

На підставі зібраних Службою безпеки доказів обом фігурантам повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, в особливо великому розмірі).

Нагадаємо, що у липні 2023 влітку ХАЦ опублікував розслідування щодо витрат на іміджеві проєкти міської ради за завищеними цінами

Після чого, міськрада призначила позапланову внутрішню перевірку в управлінні інноваційного розвитку та іміджевих проєктів, яка тривала з 13 по 19 липня.

За результатами перевірки управління ліквідували, а Грецьку-Миргородську звільнили.

Віталій Зайцев є директором ТОВ “Харківський технологічний університет “Шаг”. Власником зазначений Дмитро Корчевський. Крім того, Зайцев є директором громадської спілки “Харківський кластер “Інжиніринг – Автоматизація- Машинобудування”.

Ще минулого року “Комп’ютерна академія “Шаг” працювала на території рф, а Корчевський був її засновником у росії.

На початку вересня 2023 року Зайцева призначили ректором Харківського аерокосмічного університету ім. Жуковського, однак він протримався у цьому статусі лише два тижні.

#ХАЦ_Контроль