Управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту буде ліквідовано на найближчій сесії Харківської міської ради. Про це повідомив міський голова Ігор Терехов після службового розслідування щодо діяльності директора управління Вікторії Грецької-Миргородської. Також її відсторонено від виконання службових обов’язків.

Позапланова внутрішня перевірка управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів, яка проходила з 13 по 19 липня, була призначена після публікації розслідування Харківського антикорупційного центру, із якого стало відомо, що від початку повномасштабного вторгнення рф дане управління у 2022-2023 роках уклало договорів на загальну суму 6,6 млн грн щодо проведення семінарів, тренінгів, навчальних програм та впровадження інноваційних проєктів.

Зокрема, 656 600 гривень витратили на проведення Школи соціального проєктування та грантрайтингу Open grant school, а також поглиблений курс з управління проєктами для випускників школи Open grant academy. Ще 464 000 гривень заплатили за впровадження та супровід інноваційних проєктів щодо роботи з графікою та зображеннями в проєкті NFT, а 394 000  — за організацію танцювального фестивалю “Незламний Dance”.

Фото з фестивалю “Незламний Dance”: Інстаграм управління

Окрім цього, у минулому році управління уклало договорів на розробку програмного забезпечення для БПЛА на 2,6 млн. грн. Зокрема, гроші заплатили за надання послуг у сфері інформатизації щодо розробки автоматизованих систем управління польотами БПЛА, забезпечення для наземних засобів забезпечення польотів та випробувань авіаційної техніки БПЛА, розробки пакетів програмного забезпечення для роботи з графікою та зображеннями тощо.

Під час проведення семінарів ми звернули увагу і на вартість подарунків, які отримують учасники подібних заходів: тут і кепки по 800-850 грн., і світшоти по 1250-1500 грн., блокноти – по 650 грн., powerbank – по 1600 грн.

Директором управління багато років є Вікторія Грецька-Миргородська. Член ХАЦ Павло Новик ще у 2020 році зробив велике розслідування для Bihus.Info про управління під керуванням Грецької-Миргородської  “Креативний “стартап”: хто в Харкові роздає й освоює мільйони на форуми і стратегії”. Тоді стало відомо, що написання пресрелізу для форуму коштувало одну мінімальну зарплату, перевірка, чи відкриваються презентації на комп’ютері, – дві мінімалки, оренда зали – 12 мінімальних, а обладнання – майже 30 мінімальних заробітних плат.

Фото Грецької-Миргородської: сайт Харківської міськради

У серпні 2022 року Грецька-Миргородська отримала від заступника Комадувача угрупування військ “Харків” нагороду “За оборону міста-Героя Харків”.

Як зазначено на сайті міськради, аудит діяльності управління довів, що Грецька-Миргородська укладала договори з певним колом виконавців та постачальників без належного обґрунтування в порушення принципів максимальної економії, ефективності та пропорційності, запобігання корупційним діянням. З укладених договорів незрозуміло, за що управління здійснювало оплату з бюджету територіальної громади, оскільки документи, окрім загальної суми договору, не містять технічних, якісних і кількісних характеристик, а також складу послуг закупівлі.

“На найближчій сесії управління іміджевих проєктів буде ліквідоване, а Грецька-Миргородська до виконання обовʼязків директор управління не повернеться. Попереджаю всіх: щодо тендерів та бюджету необхідно ставитися дуже відповідально”, – наголосив Терехов.

#хац_контроль

#хац_контроль