Російська влада намагається зробити вигляд, що санкції на них ніяк не впливають. Притримують статистику, вливають кошти у формальний курс і т. д.
Але якщо дивитися на регіони, то ситуація в них не така вже й райдужна.
У Барнаулі заборонили мітинг, навіть, комуністам. А все через те, що влада боїться прив’язки росту цін до “спецоперації”.
Видання “Тайга.інфо” пише, що Барнаульський міськом кпрф подав до мерії заявку на пікет «Проти підвищення цін». Захід був запланований на вечір 18 травня. Але комітет громадських зв’язків мерії відмовився погодити акцію, пославшись на власні висновки.
«Звертаємо вашу увагу, що підвищення цін на продукти споживання зумовлене, зокрема, політико-економічною ситуацією в країні, пов’язаною з проведенням спеціальної військової операції на території України, оскільки в цей період відбувся різкий стрибок курсу долара, запроваджено антиросійські санкції, відтак змінилися ціни на деякі товари», — стверджується в листі від мерії.
«Економічна ситуація в країні, пов’язана, зокрема, із запровадженням антиросійських санкцій, може розглядатися як надзвичайна та невідворотна обставина», – відповіли в мерії і заборонили протест.
Рост крадіжок
Тим часом на росії ЗМІ пишуть про зростання рівня крадіжок. І це вони ще мародерів не порахували.
У лютому-квітні рівень крадіжок у росії зріс на 18% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляє РБК з посиланням на аналітичний звіт компанії NTechLab (розробник системи розпізнавання осіб).
Почастішали розкрадання через каси самообслуговування (на 34%), вивіз візка із неоплаченими продуктами з магазину (на 27%). Збільшилася середня сума вкрадених товарів. Цього року вона становить 1,5 тис. руб., що на чверть перевищує минулорічні показники.
Серед категорій товарів, які найчастіше ставали об’єктом інтересу зловмисників за останні три місяці, виділяють кондитерські вироби (19% від усіх магазинних крадіжок), ковбаси (16%), алкоголь (14%), сири (13%), а також каву та какао (7%).
Випадки розкрадань почастішали не лише у продовольчому роздробі, а й у сегменті спортивних товарів, одягу, продукції для дому, парфумерії та косметики.
«Щойно економіка починає трохи здавати, частішають випадки крадіжки», – розповів РБК керуючий справами групи компаній “Спортмайстер” Сергій Агібалов.
Проблемні кредити
Крім того, частка прострочення перших платежів за кредитами зросла на третину в цьому році.
Обсяг позички, за якими прострочили платіж, у 2022 році, збільшився в середньому на 30% порівняно з січнем. Кількість боргів, які потрапили до категорії проблемних стала максимальною за два роки. Такі дані надає гендиректор бюро кредитних оборотів “Еквіфакс” Олег Лагуткін. На його думку, такий розвиток подій свідчить, що проблемні кредити, що виникли на початку кризи, почали визрівати.
За словами Лагуткіна, це ще не остаточні проблеми, потрібно до півроку, щоб у населення та бізнесу вичерпалися запаси. Попереду кілька років економічної рецесії та перебудови. Люди втрачатимуть роботу, багатьом доведеться змінювати сферу діяльності, перевчатися, погоджуватися на нижчу оплату. Це більш серйозна проблема, ніж не погашений вчасно кредит. Якщо є можливість, варто скорочувати витрати, шукати підробітки, запасатись грошима.
Американська компанія Sylvamo Corporation планує продати свій Світлогірський целюлозно-паперовий комбінат у Ленінградській області. Компанія, яка виготовляє папір під відомим брендом SvetoCopy, заявила про плани залишити Росію у матеріалах фінансової звітності за перший квартал цього року. Хто стане власником Світлогірського целюлозно-паперового комбінату, наразі невідомо.
«Ми вирішили залишити Росію. Ми робитимемо це в встановленому порядку і ведемо процес продажу нашого російського бізнесу. Ми працюємо над досягненням угоди та плануємо завершити цей процес у найкоротші терміни, включаючи отримання схвалення нашої ради директорів», — йдеться у звіті компанії.