В російських ЗМІ наслідки введення санкцій почали називати “тяжкою геополітичною ситуацією”. А тим часом західні компанії виходять з росії через введення санкцій.

Starbucks пішов з росії

Американська мережа кав’ярень Starbucks йде з російського ринку, повідомляється на сайті компанії.

На початку березня мережа призупинила роботу кав’ярень та відвантаження продукції. Starbucks закриє свої 130 кав’ярень, але продовжить виплачувати зарплату працівникам протягом півроку та допоможе перейти на нову роботу

Компанія закриє свої 130 закладів, але продовжить виплачувати зарплату майже 2 тис. російських співробітників упродовж півроку та допоможе їм перейти на нову роботу, пише РБК.

Якісного пива у росіян стало менше

Труднощі з логістикою призвели до різкого падіння частки та темпів продажу імпортного пива в Росії. У квітні вони знизилися більш ніж на 30% до року, а частка іноземних брендів у категорії з початку року скоротилася з 6,2% до 3,8%, повідомляє “Комерсант”.

За оцінками аналітиків, якщо за останній рік продаж імпортного пива зростав найвищими темпами в категорії — на 22,4% у натуральному вираженні, то у квітні скоротився відразу на 30,7% рік до року. А темпи продажу локальних марок зросли з 1,8 до 5,9% відповідно. У результаті з січня частка імпортного пива на ринку скоротилася з 6,2% до 3,8%, а місцевого зросла з 65,3% до 67,6%, підрахували в NielsenIQ.

Китай та провали

Сенатор Андрій Клішас заявив про провал імпортозаміщення в росії. Він представляє Красноярський край і став співавтором багатьох репресивних законів.

«Програму імпортозаміщення провалено повністю. Окрім бравурних звітів галузевих відомств немає нічого. Наші люди це бачать і за товарами народного споживання та в багатьох інших сферах», — написав Клішас у своєму телеграм-каналі.

Так Клішас прокоментував слова голови Національного антикорупційного комітету Кирила Кабанова, що замість імпортозаміщення деякі керівники намагаються «пересадити нашу промисловість, а разом із нею економіку на нову, тепер китайську, «голку»», пише Тайга.інфо.

Проблеми автопрому

Губернатор Московської області Андрій Воробйов назвав призупинення виробництва автомобілів Mercedes-Benz дуже «чутливим».

Як пояснив чиновник, це підприємство було успішним і на ньому зараз працює 1,5 тисяч людей.

«Так, є Mercedes, який зупинився пізніше за всіх і зараз у роздумах. Це для нас чутлива зупинка, бо й 1,5 тис. людей, які там працюють, та саме підприємство було успішне. Шкода буде, якщо вони зупиняться надовго, але подивимося», — заявив Воробйов.

На початку березня 2022 р. Mercedes-Benz ухвалив рішення про припинення постачання машин до росії, а також заморозив виробництво на заводі компанії в Підмосков’ї.


Крім того, автовиробник Mazda Sollers вирішив продовжити корпоративну відпустку для співробітників заводу у Владивостоці з 19 травня. Про це йдеться у офіційному повідомленні прес-служби компанії. Там пояснили, що на такий крок вони були змушені піти через брак комплектуючих.