Антиросійські санкції поступово повертають рф до часів Радянського союзу. Вже зараз країна-агресор зіштовхнулася з проблемою закупорювання винних пляшок, виробництва акумуляторів та продажу квітів.

Російські винороби будуть змушені переходити на пластикові пробки або алюмінієві ковпачки для пляшок. Коркові пробки на весь світ постачають Іспанія та Португалія. Але зараз імпорт звідти вкрай утруднений. Запасів пробки на наших виноробнях вистачить на кілька місяців, підраховує голова технічного комітету «Виноградарство та виноробство» за Росстандарту Леонід Попович.

Зараз у самому розпалі бутілювання вина врожаю минулого року, і всі на той час встигли запастися, додає керівник інформаційного центру WineRetail Олександр Ставцев. Втім, поставки пробки все одно хоч важко і дорого, але продовжуються і зараз, стверджує він. Останні кілька років ринку просувається алюмінієвий ковпак. Наприклад, майже все австрійське вино продається під гвинтовим ковпачком. А з алюмінієм у нашій країні проблем немає. Інша річ, що обладнання для закупорювання ковпачком — переважно італійське. Екстрено привезти зараз його неможливо, каже Ставцев. Є також варіант закупорити вино пластиковою пробкою, яку можна привезти з Китаю або зробити самим.

Під заборону на ввезення в росію потрапили рослини горщиків, рослини відкритого грунту, цибулинні і зелень. За словами представників ринку, які займаються реалізацією горщикових рослин, склади у постачальників у Петербурзі вже порожні, а коли чекати на нові поставки — незрозуміло.

Підприємці намагаються знайти вирішення проблеми. Багато машин із квітами зараз застрягли на митниці. Витрати на пошук альтернативних шляхів доставки піднімуть вартість квітів щонайменше на 10–15%. Ціни постійно зростатимуть доти, доки великі постачальники не знайдуть нові логістичні можливості та не врегулюють правові питання.


Власниця сервісу доставки квітів Наталія Черкасова сказала, що вітчизняні квіти не гірші за якістю, але є проблеми з транспортуванням та упаковкою: “Дуже часто квітка приїжджає до нас у поганому стані лише тому, що технології перевезень ще далекі від світового рівня. Квіти з Голландії їдуть до нас у холодильні камерах з датчиками відстеження температури, багато рослин їдуть у воді. А квіти з півдня Росії приїжджають загорнутими в газету”.

Через санкції транспортування товарів до росії ускладнюється з кожним днем.

Транспортування російських вантажів, у тому числі нафтових, залізницею через європейські країни зіткнулося з труднощами, повідомляє газета “Комерсант”.

Як зазначає видання, приблизно тисячу вагонів, які прямували до Калінінграда, затримано в Литві. Крім того, цистерни застрягли у Фінляндії, а при транзиті до Калінінграда почастішали випадки вандалізму щодо російського парку.

Раніше стало відомо, що ЄС зобов’язав білоруських і російських вантажоперевізників до 16 квітня вивезти свої машини з території ЄС.

Також рф може зіштовхнутися з проблемою виробництва акумуляторів.

Мінпромторг Росії попереджає про ризик дефіциту літієвої сировини в країні через догляд найбільших постачальників — Чилі та Аргентини.

Як передає «Інтерфакс», про це заявив заступник голови департаменту металургії та матеріалів міністерства Владислав Демидов у ході «круглого столу» у Раді Федерації.

«У Росії відсутня видобуток літієвої сировини, вона надходить у вигляді карбонату літію з Чилі, Аргентини, Китаю та Болівії. У справжніх умовах відвантаження з Чилі та Аргентини призупинено, можливість отримувати сировину є тільки з Болівії», — сказав Демідов, зазначивши, що Китай сам відчуває дефіцит цієї сировини.