Як працюють антиросійські санкції: дорога кава, вимушені відпустки та дефіцит овочів

“Харківський антикорупційний центр” продовжує моніторити як реагують у росії на введення санкцій та зростання цін.

Тож підбірка від 30 березня:

Так, у Саратові скаржаться на вартість розчинної кави. Так Jacobs подорожчав з 360 рублів до 479 рублів за банку і навіть російський виробник Jardin також підвищив ціни з 285 до 384 рублів.

Видання “Комерсант” повідомляє, що у росії торговельні мережі зіткнулися з нестачею овочів відкритого ґрунту та різким зростанням закупівельних цін на них. Насамперед проблема виникла з білокачанною капустою, особливо російського врожаю, також є складнощі з наявністю моркви та буряків, повідомили «Комерсанту» чотири джерела у продуктовому роздробі.

З 1 по 27 березня ціни на капусту у постачальників зросли на 56%, на моркву – на 47%, на буряк – на 62%, говорить співрозмовник видання. За його словами, переважно зростання закупівельних цін повноцінно не транслюється на полицю. За даними Росстату, з кінця лютого до 18 березня капуста в роздріб у середньому подорожчала на 11,14%, морква – на 10,73%.

Два співрозмовники видання у роздрібних мережах зазначають, що починається традиційний сезон 1–1,5 місяця, коли місцеві торішні овочі закінчилися, а на ринок надходить імпорт. З капустою є певний дефіцит, тому що російська цього року закінчилася раніше за масове дозрівання молодої капусти в Узбекистані, Туреччині та Єгипті, що додатково позначається на динаміці цін, пояснило джерело у великій мережі.

Портал “Автопогляд” розповідає чому навіть УАЗ «Буханка» не зможе «вижити» без імпортних комплектуючих.

За інформацією видання, закордонні постачальники запчастин масово відмовляються надсилати деталі російським автозаводам. 

КамАЗ залишився без 16-ступінчастих коробок передач марки ZF. Цією трансмісією оснащувалися всі без винятку важкі повнопривідні вантажівки, а російський аналог КПП КамАЗ-161 давно не випускається.

“Отже, автогіганту, можливо, доведеться згорнути складання безлічі моделей, включаючи суто армійські. Що стосується інших російських автовиробників, то їх автомобілі також виявилися буквально «напхані» закордонними комплектуючими. З «Буханкою», в якій імпорту не має бути за визначенням, справа взагалі на швах. У класичних комерційних УАЗіках частка російських комплектуючих становить незначні 33,8%. Зрозуміло, що більшість іноземних вузлів і деталей приїжджали з Китаю, але курс юаня виріс, а значить, ульянівський комтранс сильно подорожчає”, – пишуть автооглядачі.


У Нижньому Тагілі працівників «Уралвагонзаводу» відправляють у вимушені відпустки. Про це повідомили у прес-службі підприємства. За даними видання «Комерсант» у відпустку із збереженням 2/3 оплати праці надішлють незначну частину працівників. Скільки працівників залишилися тимчасово без роботи – не уточнюється. Офіційна причина – “переналагодження конвеєра для виробництва необхідної номенклатури рухомого складу”.