“Ракетний удар по бронетанковому заводу у Харкові”: як кремлівська пропаганда поширює фейк

Російські пропагандисти поширюють фейкове відео нібито атаки на бронетанковий завод у Харкові. При чому відео поширюється у різних соціальних мережах на різних мовах.

Сьогодні міністерство оборони рф повідомило, що окупанти завдали “ракетний удар по бронетанковому заводу в районі Харкова, в цехах, які ремонтують танки та іншу бронетехніку”.

На відео поганої якості, яке поширюється можна побачити поля та якісь підприємства. А також вибухи в районі підприємств. Жодного доказу, що це Харків та бронетанковий завод. Тим більше, що бронетанковий завод у Харкові не знаходиться біля сільгоспугідь.

Це відео у Твітері поширюється не лише російською мовою,

Але цікаво те, що це відео вже використовувалося російськими пропагандистами. Фактчекери ХАЦ встановили, що його поширювали ще у квітні і тоді заголовок був інший – “російський “Сонцепік” випалює позиції ЗСУ Безпілотник фіксує удари”.


Доречи міжнародні конвенції забороняють використання подібної зброї, але окупанти давно забули про міжнародне право.

Щодо того, куди вдарили окупанти. То вчора, 7 червня, близько 23:00, у Харкові ракетним обстрілом знищили приміщення супермаркету “Восторг”. Ймовірно, це був “Іскандер” з Бєлгорода.

Момент ракетного удару можна побачити на камерах відеоспостереження.


І там прекрасно видно, що жодних танків або зброї у приміщенні супермаркету не було.

Тим не менш, пропагандистські ЗМІ та пабліки в соц.мережах намагаються “зліпити” фейк про те, що в супермаркеті “Восторг” знищили склад озброєння, який належав ЗСУ.


Це просто черговий фейк заради виправдення знищення цивільної інфраструктури російськими військами.

Як розповіла “Суспільному” директорка супермаркету Світлана Діуліна: “Під час обстрілу у супермаркеті перебували троє нічних чергових. Вони були в іншій частині магазину та не травмувалися. Ракета влучила у вхід до супермаркету. Внаслідок цього обвалився фасад та перекриття двох поверхів. Комунікації переважно не постраждали. Відновити роботу маркету хочуть протягом тижня”.

***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.